Bospor musí vyzrát na gólmana Laštůvku!

S Baníkem získal před dvaceti lety titul, chytal v Lize mistrů, anglické Premier Leagueč i německé bundeslize. V neděli v 16 hodin se pak zkušený brankář Jan Laštůvka postaví střelcům fotbalového Bosporu, který se v derby střetne s jeho současným klubem MFK Havířov. „Pro atraktivitu divize je úžasné, že se v soutěži objevilo takové jméno,“ usmál se trenér Bohumína Martin Špička.

Na druhou stranu výborný brankář může pak představovat složitou překážku pro střelce domácího mužstva. Bospor navíc před dvěma týdny přišel v souboji s Krnovem o oba útočníky, polský šikula Jonasz Piekoś si zlomil holeň, další mladík Martin Gaži poranil koleno. „Jsou to samozřejmě veliké ztráty, zvláště Jonasz se chtěl v okresním derby vytáhnout, protože v Havířově působil před svým příchodem k nám. Co se dá dělat,“ pokrčil bezmocně rameny bohumínský kouč.

Jeho tým před týdnem padnul v Bílovci (1:2), přestože podal velice kvalitní výkon a vytvořil si možná víc vyložených šancí, než během všech předchozích jarních zápasů dohromady. „Jenže jsme doplatili na koncovku, třeba se i projevilo, že už nám scházeli oba útočníci. Jestli jsme v minulých duelech tým kritizovali za výkony, přestože přibývaly body, tak teď tomu bylo přesně naopak,“ poznamenal. Havířov minulý týden nehrál, zápas „Indiánů“ proti Jeseníku byl kvůli podmáčenému hřišti odložen.

Bospor je v tabulce stále třetí, jeho příští soupeř, který prošel v zimě velkou obměnou a přivábil řadu zajímavých hráčů v čele právě s gólmanem Laštůvkou, tabulkou stoupá. Tým trenéra Tomáše Mrázka je aktuálně šestý, přitom prohrál za celou sezónu jenom dvakrát, ovšem s 12 plichtami jsou Havířovští remízovými králi soutěže. „Utkání bude mít určitě skvělou atmosféru, čekáme krásné počasí a také spoustu fanoušků z obou táborů v ochozech,“ dodal Martin Špička.

Duel za parkem začíná v neděli v 16 hodin, bude ho řídit David Jurajda z Ostravy.

Comments are closed.