Bospor prohání lídry a vyhlíží derby

Okresní derby svede v neděli v bohumínském Fotbalovém areálu Pavla Srnička proti sobě dva týmy, které jsou v totálně odlišném rozpoložení. Domácí Bospor v tomto kalendářním roce ještě neprohrál a drží šňůru pěti vítězství v řadě, hostující Dětmarovice naopak v roce 2022 zaznamenaly jenom dvě bezgólové remízy, sedm porážek a na vstřelenou branku čekají už 598 minut!

„Jenže to je derby a tyhle zápasy prostě bývají ošidné,“ varoval tým asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka. Bohumínský celek přitom na jaře exceluje a kácí jednoho silného soka za druhým. Přitom jej nezastavil ani nabitý program – během sedmi dnů stihli svěřenci hlavního kouče Martina Špičky doma zdolat silné Vítkovice, zvítězili na trávníku rezervy Opavy a následně sesadily výhrou z čela i Frýdlant.

Aktuálně tak tabulku divize F vede Polanka, o tři body zpět a zápasem k dobru je druhý Frýdlant a na třetí pozici o další tři body zpět se už propracoval Bohumín! „Jsme na vítězné vlně a i díky tomu jsme tak schopni zvládat i zápasy, které se úplně nevyvíjejí podle našich představ. Kluci si věří, spoléhají na pevnou obranu a jsme i produktivní. Ještě bychom sérii rádi natáhli,“ dodal Patrik Poštulka.

Duel s Dětmarovicemi začíná v neděli na hřišti za parkem v 17 hodin a řídit jej bude Tomáš Mankovecký.

Comments are closed.