Ivo Cichoň je novým předsedou FK Bospor!

Páteční valná hromada spolku FK Bospor Bohumín byla precizně připravená a klidná, bez emocí se ale nakonec neobešla. Po sedmi letech se rozloučil s funkcí předsedy Lukáš Fluxa, který už z rodinných i osobních důvodů nechtěl znovu o tento post usilovat, a novým šéfem klubu byl zvolen Ivo Cichoň, bývalý hráč a později trenér či vedoucí mužstva.

Byla to plánovaná a očekávaná změna. Přesto se končící předseda klubu při závěrečné hodnotící zprávě neubránil dojetí. Pod vedením Lukáše Fluxy se podařilo díky velice úzké spolupráci s městem převést celý areál za parkem pod křídla společnosti Bospor, rozšířit jej o druhou travnatou plochu, hlavní hřiště doplnit tribunou pro 250 diváků a dostavil se rovněž sportovní úspěch, kdy muži postoupili po 19 letech z krajského přeboru do divize.

„Byla to velice úspěšná éra bohumínského fotbalu a vím, že bude těžké se dostat na takovou úroveň. Děkuji všem za důvěru a pokusím se ji nezklamat, i když vím, že to bude obtížné. Jsem moc rád, že téměř všichni členové výboru zůstali v týmu, protože to byla má podmínka, abych nabídku vést klub přijal,“ řekl nový předseda Ivo Cichoň.

Lukáš Fluxa cítil potřebu se víc věnovat rodině, navíc zaměstnání náročné na cestování mu neumožňovalo být v klubu tak zainteresovaný, jak by si to sám představoval. „Děkuji všem, se kterými jsme v úzkém kruhu FK Bospor zvedali na současnou úroveň. Speciálně pak zaslouží velké uznání sekretář Jožka Osvald a má pravá ruka Panagiotis Vasiliu, prostě Bebis. Zažili jsme toho společně moc. Děkuji,“ soukal ze sebe Lukáš Fluxa.

Na dalších pozicích výboru se nic neměnilo. Za Ivo Cichoněm dále zůstal místopředsedou Panagiotis Vasiliu a v šestičlenném orgánu klubu setrvali i sekretář Jozef Osvald, šéftrenér mládeže Petr Bijok a vedoucí stadionu Petr Lakomý. Jedinou novou tváří je fyzioterapeut a městský zastupitel Adam Csakvary, který nahradil Vladimír Burdu.

FK Bospor děkuje oběma končícím členům výboru za jejich práci!

Vyjádření Lukáše Fluxy:

Vážení sportovní přátelé, fotbaloví příznivci bohumínské kopané.

Po téměř 8 letech ve funkci předsedy našeho fotbalového klubu jsem se rozhodl, že už nebudu kandidovat na tuto pozici a své „žezlo“ předám někomu dalšímu. Důvodů je několik a není potřeba se jimi do detailu zabývat, ale rád bych Vám všem touto formou poděkoval za Vaši přízeň a podporu po celou dobu mého předsedování.

Dovolte mi také poděkovat všem těm, kteří se na vedení fotbalového klubu podíleli, členům výboru, pořadatelům, trenérům, zkrátka všem těm, kteří to s naším klubem myslí dobře. Děkuji také vedení města Bohumín, společnosti Bospor a také Domu dětí a mládeže za podporu a ochotu společně spolupracovat a podílet se na rozvoji našeho klubu.

Jmenovitě bych chtěl vyjádřit velké díky našemu tajemníkovi Jozefu Osvaldovi a našemu místopředsedovi Panagiotisovi Vasiliu, zkrátka Bebisovi, za příkladnou spolupráci. Bez těchto dvou pánů by se nám nikdy společně nepodařilo vybudovat velmi kvalitní a stabilní fotbalový klub, který se nejen svými výkony na hřišti, ale také v hledišti prezentuje ve velmi dobrém světle.

Na závěr mi dovolte vypůjčit si hlášku z filmových Básníků… „Na každém konci je krásné, že něco nového začíná…“ Přeji Vám vše dobré a sportu zdar, fotbalu zvlášť.

S úctou, Lukáš Fluxa

Comments are closed.