Bospor neudržel nadějné vedení a bral bod

Bospor tříbodový zisk z Heřmanic nepotvrdil a stále doma čeká na první sezónní výhru. Přitom svěřenci kouče Martina Špičky dvakrát v zápase vedli o dva góly, ale Novojičínští stačili ještě do přestávky srovnat a po změně stran už se skóre nezměnilo. Nový předseda klubu Ivo Cichoň tak začal své působení v Bosporu remízou.

První nebezpečí znamenala střela hostujícího Hajnoše nad, ale ve 3. minutě Mario Latocha prostrčil míč Petru Blokschovi, který parádně přeloboval Ognjanova – 1:0! Ve 14. minutě to bylo ještě veselejší. Nákop Matyáše Richtára sklepl Bloksch pro Milana Halašku, jenž mířil přesně k bližší tyči – 2:0! Zdálo se, že Bospor kráčí k snadnému vítězství.

Pak ale z trestného kopu opět pálil nad břevno Hajnoš, napodobil jej na druhé straně Halaška. Ve 25. minutě už hosté rychle zaútočili po straně a Smolarčík z malého vápna snížil – 2:1. Na reakci se přesto nečekalo dlouho. Bombu Jakuba Padýcha obrana Novojičínských zblokovala, opakovaný pokus Františka Hanuse ale už skončil v šibenici – 3:1!

Hosté se však rozjeli a po půlhodině musel Jakub Švrčina řešit závar v malém vápně, což sice zvládl, ale ve 35. minutě po chybě ve středu hřiště namířil přesně Hajnoš – 3:2. Domácí se ani nenadáli a náskok se rozplynul. O dvě minuty později po další chybě ve středu obrany srovnal Hruška – 3:3. Před pauzou už jen Jan Kodeš nepropálil zblízka houštinu těl před brankou.

Po přestávce měli domácí navrch, drželi míč, ovšem šance dlouho nepřicházely. Naopak centr Hajnoše se snesl na břevno Švrčinovy branky. V 59. minutě po centru Richarda Vaclíka mířil hlavou Halaška do středu brány, další dělovku Vaclíka z trestného kopu s námahou vyrážel Ognjanov před sebe a poradil si i s dorážkou Padýcha.

V 66. minutě další souboj Ognjanova s Vaclíkem vyzněl pro brankáře Nového Jičína, chvíli na to Padýchova křížná rána minula cíl. V 75. minutě po Vaclíkově rohu hlavičkoval Roman Košťál a brankář hostů zasahoval na poslední chvíli, o deset minut později po dalším závaru po rohu kapitán Bosporu orazítkoval břevno. A pak už byla snaha domácích marná…

„Vstoupili jsme do utkání, jak jsme chtěli, brzy jsme dali gól a přidali druhý. Pak jsme reagovali i na snížení, jenže od té chvíle jsme soupeře jednoduše pustili do hry. Druhý poločas se hrál na jednu bránu, zase jsme měli hromadu šancí, ale říkám pořád to samé. Na každý gól se hrozně nadřeme a inkasujeme branky prakticky ze všeho,“ uvedl asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FK Nový Jičín 3:3 (3:3), branky: 3. Bloksch, 14. Halaška, 26. Hanus – 25. Smolarčík, 34. Hajnoš, 36. Hruška. Sestava Bosporu: Švrčina – Richtár, Kodeš, Košťál, Stošek – Bloksch (81. Lišaník), Palej, Hanus (84. Jesch) – Latocha (57. Vaclík), Padých, Halaška (81. Siekiera).

Comments are closed.