Bospor začíná v neděli v Havířově!

V neděli v 10:15 hodin načnou svou druhou divizní sezónu fotbalisté Bosporu. Bohumíňáci vyrazí k regionálnímu derby na horkou půdu havířovských Indiánů, kteří jsou sice v duelu favoritem, ovšem svěřenci trenéra Martina Špičky by se rádi opět pokusili o senzaci, jaká se jim to povedla v národním poháru proti Hlučínu.

Bospor přešel přes třetiligového soka po cenné a vydřené výhře 2:0, Havířov zase uspěl na hřišti divizního nováčka v Dětmarovicích, kde zvítězil trefou z penalty 1:0. „Začátek přípravy ideální výsledkově nebyl, ale zlepšujeme se. Dělali jsme všechno pro to, abychom byli na Havířov připraveni, takže se na začátek už moc těšíme,“ prohlásil trenér Bosporu Martin Špička.

Proti Hlučínu mu scházeli zranění Adam Leibl, Dominik Palej a Jakub Padých, jeden hráč ze zmíněného tria by snad mohl být na divizní premiéru připraven. Navíc Bospor na poslední chvíli získal ještě bývalého havířovského útočníka Marka Lišaníka. „Na co budeme mít, to se teprve uvidí. Hlavně chceme diváky bavit fotbalem, který bude bavit i kluky. Když budeme končit utkání se vztyčenou hlavou, budu spokojen. Cílem je samozřejmě hrát sezónu v klidu,“ poznamenal bohumínský kouč.

Podle jeho mínění bude letošní éčková divize znovu zajímavá a vyrovnaná, řada nových týmů z regionu může přeskupit rozložením sil. „Myslím si, že favoritem budou jako loni Kozlovice, do první pětky by se měl dostat i Havířov, zřejmě také Nový Jičín, dobře posílil Frýdlant. Bude to letos hodně kvalitní soutěž,“ dodal Martin Špička.

Comments are closed.