Půlhodina hrůz v defenzívě napravit nešla

Vstup do nového divizního ročníku se mužům Bosporu nepovedl. Na hřišti havířovských Indiánů prohráli 0:2, když domácí celek rozhodl o svém tříbodovém zisku potrestáním dvou z kupy defenzivních chyb Bohumíňáků v první půlhodině. Výkon hostů měl vzestupnou tendenci a výsledek byl ještě otevřený, ovšem své šance tým Martina Špičky nevyužil.

Z úvodní přetlačované o střed hřiště vyšel vítězně živější Havířov a hned z první možnosti domácí také skórovali. Ve 13. minutě agilní Bibaku našel centrem pod sebe Wojnara, který poměrně snadno otevřel brankový účet – 1:0. Vzápětí mohl srovnat Richard Vaclík, jeho bomba však směřovala jen do středu brány a náruče připraveného gólmana Smětaka.

Z protiútoku nebezpečně pálil Igbinoba, Jakub Švrčina však předvedl výtečný reflex. Pak se zase do ofenzívy hrnul Bospor – lob Martina Hanuse z dálky skončil vedle, ve 21. minutě se pak po uličce Maria Latochy ze strany sám řítil na Smětaka zkušený Milan Halaška, tísněn obránci ale nastřelil jenom nohy vybíhajícího havířovského brankáře.

Pak si defenziva Bohumína vybrala pětiminutovku hrůzy. Po zpětné přihrávce Igbinoby opět střílel Wojnar, naštěstí nad bránu. Ve 24. minutě už bylo hůř, kdy přízemní centr Matušoviče ze tří kroků uklidil do sítě Bibaku – 2:0. Hned po rozehrávce ze středového kruhu a dalším fatálním selhání šel sám Dawid, zařízení však minul. A aby toho nebylo málo, znovu jen o pár vteřin později se dostal k zakončení Wojnar, který nechal vyniknout gólmana Bosporu.

Bohumín i bez zraněných Jakuba Padýcha a Dominika Paleje musel reagovat. Přeskupil řady a rázem se měnil i poměr sil na hřišti. Vaclíkově ráně scházela razance, ale minutu před půlí zahrál stejný hráč standardku, Roman Košťál poslal hlavou míč ke vzdálenější tyči a radost hostům zkazil až zdvižený praporek asistenta, signalizující ofsajd. Byl, nebyl? Těžko říci…

Po změně stran už měl tlak Bospor, Havířovští hrozili z brejků. Vaclík ještě před střídáním kvůli bolavým tříslům stihl vyslat na branku soupeře tečovanou dělovku, s níž si Smětak jen se štěstím poradil. V 53. minutě byl blízko snížení Latocha, který po centru Marka Lišaníka zblízka minul. V 71. minutě po centru Martina Hanuse otřel hlavičkou Halaška balón o tyč!

Potvrdit vedení Indiánů chtěl Bibaku, na Švrčinu si ale po úniku nepřišel. Daleko větší horko bylo v úmorném vedru na opačné straně. Nejprve po centru Františka Hanuse hlavičkoval s tečí protihráče Jaroslav Baculák jen pár decimetrů vedle, po další standardce Hanuse skončil balón na tyči, ale sudí znovu mávali ofsajd. V závěru už jen brankář Bosporu vyřešil tutovku Zbavitele.

„Doplatili jsme na to, z čeho jsme měli trochu obavy, a to že vítězství nad Hlučínem mužstvo příliš uspokojí. Vstoupili jsme do utkání laxně, bez chuti a až jsme po druhém gólu změnili přístup i taktiku, přineslo to ovoce. Přišel tlak i šance, které jsme bohužel neproměnili. Odehrát v Havířově dobře jen poločas, to je na případný bod málo,“ řekl asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

MFK Havířov – FK Bospor Bohumín 2:0 (2:0), branky: 13. Wojnar, 24. Bibaku. Sestava Bosporu: Švrčina – Sittek, L. Poštulka, Košťál, Leibl – Lišaník (70. Baculák), F. Hanus, Vaclík (58. Kubinski), Halaška – M. Hanus, Latocha.

Comments are closed.