FOTO: Bospor zahájil letní přípravu zostra

Žádný pozvolný nástup, ale naopak pořádně ostrý první trénink čekal v pondělí od 17 hodin muže Bosporu na jejich tréninkovém hřišti ve Vrbici. Trenér Martin Špička měl k dispozici 12 borců, kteří se zhurta pustili do přípravy na podzimní část mistrovských soutěží. Hned je čeká perný týden, kdy si volno užijí jenom ve středu, v sobotu odehrají už i první přípravný duel.

Ve zhruba desetiminutovém úvodním proslovu se bohumínští fotbalisté od kouče dozvěděli, co se od nich bude čekat nejen během prvního tréninku, ale v celém přípravném období, a pak ostatně i ve čtvrté nejvyšší soutěži. „Musíme být opravdu pořádně nachystaní. Žádný boj o záchranu totiž nepřichází v úvahu, v závěru jara jsme se přesvědčili, že máme na víc. A přece už nechceme hrát tak dole,“ hecoval své svěřence Martin Špička.

O dobrou náladu ostatně nebyla nouze. Mezi dvanáctkou borců se objevila jenom jedna nová tvář, brankář František Moláček, o jehož příchodu z Letohradu se jedná. Každé přijíždějící vozidlo k areálu i proto všichni bedlivě sledovali, ale když zastavilo těsně před 17. hodinou poslední auto u brány, asistent trenéra Patrik Poštulka uvítal klubového kameramana Jiřího Habrama před ostatními hráči slovy: „Kluci klid, to není posila, to je Habroš…“

Následoval trenérův sáhodlouhý výčet toho, co hráči budou muset vstřebat už při úvodní tréninkové jednotce. „Všechno pojedeme hezky v tempu a nakonec si dáme ještě takové prodloužení, pěkně čtyři ostré stovky,“ usmíval se Martin Špička. Někteří z borců jenom obraceli oči v sloup. „Ale trenére, od půl osmé tady jdou na hřiště místní hasiči, tak ať je neblokujem,“ prohodil ke kouči jeden z nejzkušenějších borců na trávníku Martin Hanus.

Prvnímu intenzivnímu tréninku se ještě vyhnuli Jakub Švrčina, Adam Leibl, Jakub Sittek, Dominik Palej, Petr Šiška a Jaroslav Kubinski. Scházeli už rovněž do Orlové mířící David Jatagandzidis a Jan Nowinski, obdobně jako Lukáš Baráni a Marek Jakubov, kteří už nebudou v týmu pokračovat. „Zítra nejdu, máme toho moc v práci,“ naoko se během náročného tréninku svěřoval Richard Vaclík. Stejně jako ostatní ale i on ví, že tvrdá dřina se na hřišti pak pozná…

Po zhruba 90 minutách měli hráči odpracováno. V úterý ráno většinu z nich nečeká zrovna radostné vstávání, navíc už odpoledne se ve Vrbici sejdou znovu. A pak ve čtvrtek, v pátek a v sobotu od 10 h při přípravném utkání s třetiligovými Petřkovicemi. „Další týden prý bude lepší, příští středu ani není v plánu trénink. Hrajeme přátelák s Bílovcem,“ vtipkoval mladý stoper Lukáš Poštulka. Je to tak. Letní pauza je krátká, času na přípravu není nazbyt.

Comments are closed.