Bospor v MOL Cupu s třetiligovým Hlučínem!

Atraktivního soupeře určil los předkola MOL Cupu mužům Bosporu. Do Bohumína dorazí pátý celek uplynulého ročníku třetí ligy FC Hlučín a hrát se s největší pravděpodobností bude v sobotu 28. července, čas a místo (zda ve FA Pavla Srnička za parkem anebo ve Vrbici) budou určeny v dalších dnech.

V letošním roce byl o start v národním poháru obrovský zájem, a tak už do předkola byly nasazeny celky z ČFL a MSFL. Loni při své premiérové účasti po letech Bospor v předkole přešel přes tehdy divizní Dolní Benešov a v 1. kole jej vyřadily třetiligové Petřkovice. Letos už na celek z vyšší soutěže narazí tým Martina Špičky hned.

Hlučín nasbíral v minulém ročníku MSFL úctyhodných 46 bodů a bez problémů se držel v horní polovině tabulky. Nejznámější tváří výběru kouče Radomíra Korytáře je určitě bývalý útočník Baníku Dominik Kraut. Pikantní pak bude duel pro jiného střelce – velezkušený forvard Bosporu Martin Hanus strávil v Hlučíně 11 sezón a nasázel v zelenožlutém dresu 101 gólů (14 ve druhé lize a 87 v MSFL).

Vítěz duelu si zajistí právo startu v hlavní soutěži MOL Cupu, kde pak zavítá na trávník vítěze souboje mezi divizními celky Hranic a Ústí. Ve 2. kole pak do národního poháru zasáhnou i ligová mužstva, soutěž se bude znovu losovat.

Comments are closed.