Bospor si chce definitivně zajistit účast v divizi

Důležitý divizní mač odehrají v neděli od 17 hodin muži Bosporu v areálu Pavla Srnička za parkem proti olomouckým Novým Sadům. Pokud domácí svěřenci kouče Martina Špičky získají tři body, definitivně si tím už zajistí záchranu ve čtvrté nejvyšší soutěži, do níž se loni probili po dlouhých 19 letech.

„Cíl je jasný, i když hrozba sestupu je spíše v oblasti teorie. Týmy, které jsou zatím v tabulce za námi, by v posledních třech kolech divize musely být stoprocentní a my naopak nesměli moc sbírat body. Ale znáte to, může se stát cokoliv. Však jsme si po podzimu mysleli, že se udržíme poměrně snadno, a série třinácti soubojů bez výhry nás posadila zpátky na zem,“ konstatoval předseda FK Bospor Lukáš Fluxa.

Záchraně mužstvo přiblížily tříbodové zisky v posledních dvou kolech, kdy Bohumín v duelech pravdy porazil Petrovice 3:1 a vyhrál ve Šternberku 4:2. „Jsem za to moc rád, teď už můžeme být ve větším klidu. Bylo poznat, že hráči po sérii nezdarů dost znervózněli. Minulý výkon ve druhém poločase měl slušné parametry, takže bychom v tom rádi pokračovali. Zároveň bych už ale chtěl zažít i zápas s čistým kontem,“ řekl kouč Martin Špička, který po trenérské rošádě povede hráče ve třetím duelu. Čisté konto přitom naposledy Bohumíňáci udrželi při výhře nad Vsetínem loni 8. října!

Tým z olomoucké městské části Nové Sady drží v tabulce divize E klidnou 9. pozici, tři místa nad bohumínským rivalem. Na podzim se na Hané hrálo 1:1 především díky brankáři Jakubu Švrčinovi, který teď do jarní odvety půjde jako novopečený ženáč. „Pokud by v souběžně hraném duelu Petrovice nezvítězily ve Frýdlantu, budeme zachráněni, ale my chceme vyhrát. Návštěvy v Bohumíně patří k nejvyšším v divizi, a tak bychom rádi diváky potěšili i dobrým fotbalem,“ dodal Lukáš Fluxa.

Zajímavý souboj na stadionu za parkem začíná v neděli v 17 hodin a řídit jej bude Michal Částečka z Drahotuší. Lístky stojí 30 Kč, ženy a dětí mají vstup zdarma.

Foto: Miloslav Fuksa (www.mfuksa.com)

Comments are closed.