Definitiva záchrany je v podstatě na dosah

Ne krůček, ale pořádný mílový krok k záchraně v Moravskoslezské divizi E učinili muži Bosporu vítězstvím na hřišti Šternberka. I když se dá tušit, že vzhledem k vývoji ve vyšších soutěžích mohou sestupovat z naší éčkové divize tři celky, tak udržení v soutěži mají svěřenci trenéra Martina Špičky skutečně už na dosah.

Z druhé ligy sestoupili dva regionální zástupci (Vítkovice a Frýdek-Místek), proto je zřejmé, že i MSFL opustí tři celky, z nichž pak dva mohou padat do divize E. Jistými sestupujícími už jsou Mohelnice a HFK Olomouc, oba kluby se ovšem nacházejí na rozhraní divizí D a E, záleží na umístění podle Řídící komise FAČR pro Moravu.

Pokud mají sestoupit z MSFL tři mužstva, pak v ohrožení se ocitají Otrokovice (30 bodů), Uherský Brod (32), Rýmařov (33), Petřkovice (33), Valašské Meziříčí (34) a Hodonín (36). Sestoupil-li by někdo z trojice Rýmařov, Petřkovice, Valašské Meziříčí, zřejmě by padal do éčkové divize, tudíž je na místě i předpoklad tří sestupů z naší skupiny.

Pokud by tak nakonec skupinu E čtvrté nejvyšší soutěže opouštěla dvě družstva, Bospor by byl zachráněn už teď. Hraje se totiž už pouze o devět bodů a Šternberk ani Brumov nemohou bohumínský celek dostat v tabulce pod sebe.

Bosporu jsou tak při předpokladu tří sestupujících ještě – čistě teoreticky – bodově „na dostřel“ čtrnácté Petrovice, ovšem to by Lokomotiva musela vyhrát ve Frýdlantu, pak ve Šternberku a také v posledním kole doma porazit Havířov, naopak Bohumíňáci by nesměli s Novými Sady, v Brumově a s Jeseníkem uhrát ani bod.

V případě, že by Bospor získal bod a Petrovice vše vyhrály, tak by ještě Lokomotiva musela spoléhat, že konečných 31 bodů by uhrál i Jeseník, aby rozhodla minitabulka vzájemných zápasů. Tu by měl Bospor nejhorší, pokud by však zmíněný bod neuhrál právě s Jeseníkem. Pak by následoval složitý propočet, komu by zůstal černý Petr…

Co tedy zbývá? V ideálním případě porazit v neděli Nové Sady, a pak už borce pod vedením kouče Martina Špičky nemusí vůbec trápit, jak v souběžně hraném duelu uspějí Petrovice ve Frýdlantu. Zisk tří bodů ve kterémkoliv z posledních tří duelů by znamenal jistou záchranu.

Kdo s kým v závěru divize E?

11. FK Bospor 30 bodů Nové Sady (d) Brumov (v) Jeseník (d)
12. Jeseník 30 bodů Kozlovice (v) Slavičín (d) FK Bospor (v)
13. Hranice 24 bodů Brumov (d) Havířov (v) D. Benešov (d)
14. Petrovice 22 bodů Frýdlant (v) Šternberk (v) Havířov (d)
15. Brumov 19 bodů Hranice (v) FK Bospor (d) Šternberk (v)
16. Šternberk 18 bodů Vsetín (v) Petrovice (d) Brumov (d)

 

Comments are closed.