Splněná střelecká norma vystavila pojistku

Definitivu záchrany dalo mužům Bosporu vítězství v předposledním domácím duelu sezóny s Novými Sady. Bohumíňáci vyrovnali výhrou 4:0 nejlepší výsledek tohoto ročníku, tři body brali potřetí v řadě a navíc poprvé od 8. října 2017 udrželi v divizi čisté konto. A stejně jako před týdnem ve Šternberku se shodně dvakrát trefili Martin Hanus a Milan Halaška.

Prudký centr Richarda Vaclíka z 2. minuty, kdy na poslední chvíli odvraceli hostující obránci míč na roh, jakoby předznamenal ofenzivní choutky Bosporu. O chvíli později už František Hanus vysunul na levé straně Jana Nowinského, jehož centr nekompromisně proměnil druhý z Hanusů, Martin – 1:0! Po čtvrthodině pak po Sittkově centru o sobě dal vědět Halaška, hlavou ale nezacílil.

Ve 21. minutě navrátilec do základu Jakub Padých ideální uličkou vyslal do sóla opět Martina Hanuse, který se v takových situacích nemýlí – 2:0! Oba si spolupráci zopakovali o šest minut později, vyběhnout ovšem stačil brankář Kalina, který balón srazil, a poté zapracovala obrana Hanáků. Autor gólů se pak změnil v nahrávače, ve 30. minutě poslal pas za defenzivní linii Nových Sadů, míč uzmul pod svou kontrolu Halaška, obhodil si gólmana a poslal míč do prázdné branky – 3:0!

Novosadští zahrozili v prvním poločase jenom jednou, brankáři Jakubu Švrčina však při ráně Dvorského pomohlo břevno. A horko bylo zase i na opačné straně – třetí branka Martina Hanuse hlavou neplatila pro údajný faul útočícího hráče, Vaclíkova dělovka proletěla těsně kolem šibenice, další lehce nadýchaný lob autora úvodní dvou tref skončil o milimetry mimo tyče.

Po obrátce se osvědčila spolupráce bratří Hanusů a František jen těsně minul z hranice vápna. Podobně zakončoval znovu mladší ze sourozenecké dvojice i po zpětné přihrávce Sittka v 61. minutě, ale ani tentokrát neměl štěstí. Vzápětí se poprvé dostali do vážného ohrožení branky i Hanáci, Andreev měl však špatně seřízená mířidla a minul zařízení.

Smolař druhé půle František Hanus nevyzrál na Kalinu ani technickou parádou po přihrávce Halašky. Pak jakoby domácí začali trochu bohorovněji přistupovat k obranným povinnostem a Nové Sady vycítily šanci. Smrček střelou na vzdálenější tyč minul, mezi tři tyče se nevešla ani hlavička Urbančíka a po akci Dvorského pak znovu nemířil přesně Andreev.

Naštěstí další šance už nepřišly, a tak gólman Jakub Švrčina dostal další dárek ke svému pátečnímu přestupu do svazku manželského, ostatně na čisté konto čekal už měsíce. A co víc, dění se opět přestěhovalo do vápna Nových Sadů. Po akci Nowinského pálil nad břevno střídající David Jatagandzidis a skóre pak zpečetil po dalším dlouhém pasu Martina Hanuse rozjetý Halaška, jenž udělal opět kličku i gólmanovi a vstřelil svůj devátý gól sezóny – 4:0!

„Chtěli jsme uhrát takový výsledek, který by nám zajistil záchranu, a to se povedlo. Navíc jsme konečně udrželi i čisté konto. První poločas byl z naší strany velmi dobrý, vstřelili jsme tři parádní góly po krásných akcích a nechci říct, že po přestávce by se zápas dohrával, ale už bylo znát, že se snažíme vedení udržet. Vyhráli jsme jasně, jsme zachráněni, cíl je splněn,“ řekl vedoucí mužstva a asistent trenéra Patrik Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FK Nové Sady 4:0 (3:0), branky: 6. a 21. M. Hanus, 30. a 87. Halaška. Sestava Bosporu: Švrčina – Sittek, Leibl, Košťál, Nowinski – Halaška, Vaclík (82. Ferenc), F. Hanus (73. Jatagandzidis), Palej, Padých (63. L. Poštulka) – M. Hanus.

Comments are closed.