Bospor se loučí s fanoušky i svým trenérem

Poslední domácí zápas sezóny čeká fotbalisty Bosporu v neděli od 17 hodin proti Šumperku. Bude to nejen loučení s fanoušky, byť ještě tým čeká ve středu závěrečné střetnutí jara v Polance, půjde však také o bohumínskou derniéru jejich oblíbeného trenéra Martina Špičky. Úspěšný kouč totiž odchází do Fotbalové akademie FC Baník Ostrava, kde bude mít na starosti družstvo do 17 let.

„Bude to pro mě hrozně emotivní. Strávil jsem v Bohumíně šest krásných let. Během té doby jsme se stali blízkými přáteli se spoustou lidí z klubu i kolem něj. Poznal jsem hrozně moc skvělých hráčů, od kterých jsem se i já ledacos přiučil. Ale prostě dozrála doba udělat zásadní životní rozhodnutí. Moc děkuji za vše, co pro mě Bospor udělal,“ uvedl Martin Špička, který bude trenérem na plný úvazek.

Loučení je ale pro něj druhořadé. Moc by si přál, aby rovněž jeho 140. odkoučované utkání na lavičce Bosporu bylo vítězné. „Soupeř je ovšem velmi nepříjemný, rozhodně nedostaneme nic zadarmo,“ jen doplnil. Jeho svěřenci v minulém kole museli ze soboty na úterý odkládat střetnutí v Břidličné, kde bylo hřiště o víkendu pod vodou, v dohrávce pak remizovali 1:1 a ztratili třetí příčku v tabulce.

„Nebyli jsme kompletní a asi je to spravedlivé vyjádření dění na hřišti. Kluky chci pochválit, že se po inkasovaném gólu nepoložili, posledních deset minut jsme mačkali soupeře jak citrón a výsledkem byl potom parádní gól zkušeného Franty Hanuse, který našel teď opravdu fantastickou formu,“ dodal. Dvaačtyřicetiletý Hanus totiž o týden dříve hattrickem skolil doma Valašské Meziříčí (3:1).

Na podzim Bohumíňáci vyhráli v Šumperku 2:1, aktuálně oba celky v tabulce divize F sousedí. Bospor je šestý, hosté okupují příčku pod nimi. „Rozhodně bych se moc rád loučil s fanoušky výhrou,“ dodal Martin Špička, kterého nahradí na lavičce od nové sezóny mladý kouč Filip Racko. Ani on asi nebude chybět v neděli mezi diváky zápasu, který začíná v 17 hodin a řídí jej Jan Kupa z Bystřice nad Olší.

Comments are closed.