Bospor u lídra z Hlubiny na body nedosáhl

Bospor u lídra z Hlubiny na body nedosáhl

Největší favorit divize F byl nad síly Bosporu. Bohumíňáci na Hlubině srdnatě bojovali o solidní výsledek, ale nakonec se z Ostravy vrátili s prázdnou. Unie využila své převahy po přestávce a po dvou centrech ze strany rozhodl domácí celek o svém zaslouženém vítězství.  Po třetí porážce za sebou svěřenci trenéra Martina Špičky klesli na čtvrtou příčku v tabulce.

První projektily Fréborta a Förstera ještě minuly cíl, ovšem v 10. minutě už Sasko tvrdou ránou prověřil připravenost Jakuba Kodeše. O chvíli později centroval gólmanův bratr Jan a Ondřej Kubík hlavičkou vyzkoušel i domácího brankáře Otoupalíka. Otěže zápasu přesto i dál ve své moci držela Hlubina, naštěstí Frébort z trestného kopu minul a mezi tyče se nevešla ani hlavička Badalyana.

Po přestávce přišel chvilkový výpadek hostů, kteří za to krutě zaplatili. Na centr z pravé strany si vyskočil Badalyan a hlavičkou zblízka nedal brankáři Bosporu šanci – 1:0. V 55. minutě však mohlo být srovnáno – po krásné kombinační akci se objevil za obranou domácích sám František Hanus, jenže vybíhajícího Otoupalíka nepřekonal.

V přetížené obraně hostů se začala objevovat okénka. Marciňa přehodil Jakuba Kodeše, naštěstí míč o pár decimetrů minul zařízení. Brankář Bosporu pak parádní robinzonádou zmařil technický pokus Hrušovského, vzápětí vychytal i tutovku Förstera. V 76. minutě však přízemní centr z pravé strany sklepnul do sítě střídající Kalay – 2:0.

Stejný hráč pak ještě pořádně zamotal hlavu bohumínské obraně při velkém sóle tři minuty před koncem, nakonec ale útočník Hlubiny ani nevystřelil. V nastaveném čase málem přišla velká chvíle mladého Patrika Braka, který si připsal druhý divizní start, v pádu ale nadějný dorostenec Bosporu pálil zblízka jenom do břevna.

„Soupeř ukázal svou kvalitu i šířku kádru. V prvním poločase jsme nápor domácích ustáli, ale ve druhém poločase už přišly chyby, góly jsme si dali skoro sami. Bohužel nás trápí zranění, po delším výpadku se vrátil Martin Gaži, ale zase jsme ztratili Kubu Blejchaře. Klíčový zápas jara nás čeká za týden s Řepišti,“ uvedl trenér Bosporu Martin Špička.

TJ UNIE Hlubina – FK Bospor Bohumín 2:0 (0:0), branky: 49. Badalyan, 76. Kalay. Sestava Bosporu: Jakub Kodeš – Blejchař (52. Karčmář), Václavíček, Jan Kodeš – Sporysz – Kubík, Hanus, Noga (73. Brak), Fulier (61. Kubinski), Bloksch – Ferenc (61. Gaži).