Vítkovice nad síly, dlouhá série skončila

Muži Bosporu ukončili sérii 11 utkání bez porážky, když po dlouhých měsících podlehli na půdě Vítkovic 0:2. Po dobrém začátku začal mít hostující celek potíže s agresivním pojetím soupeře, zlom pak nastal po nařízené penaltě a vyloučení Ondřeje Kubíka v nastaveném čase prvního poločasu. Ostravané pak po přestávce p standardní situaci přidali pojistku.

Bohumíňáci přitom začali hodně nadějně. „Prvních dvacet minut jsme měli po kontrolou, přišly tam i některé nedohrané momenty v šestnáctce soupeře. Jenže pak Vítkovice přidali na nasazení, a my jsme vypadli z tempa i konceptu,“ uvedl nejzkušenější muž hostující sestavy František Hanus. Klíčový moment přišel před pauzou – Ondřej Kubík stáhl unikajícího Denise Nieslanika ve vápně, musel pod sprchy a z nařízené penalty sám postižený zařídil Vítkovicím vedení – 1:0.

Po obrátce se hosté zatáhli do bloku, chtěli vyrážet k nebezpečným protiakcím, jenže vázla jejich kombinace. V podstatě jedinou možnost k vyrovnání měl z trestného kopu Hanus, ale pokus se mu nepovedl. Naopak v 70. minutě domácí Kostelanský na zadní tyči jistil výhru Ostravanů – 2:0. „Soupeř se na utkání připravil dobře takticky, nám záměry naopak nevyšly. V kombinaci jsme tam měli příliš mnoho chyb, klíčovým okamžikem pak byly penalty a vyloučení,“ řekl trenér Martin Špička.

MFK Vítkovice – FK Bospor Bohumín 2:0 (1:0), branky: 45+2. D. Nieslanik, 70. Kostelanský, ČK: 45. Kubík (B.). Sestava Bosporu: Jakub Kodeš – Kubík, Václavíček, Jan Kodeš (82. Malysz) – Bloksch, Fulier (62. Mooc), Blejchař, Hanus (82. Kubinski), Sporysz – Gaži (46. Noga), Piekoś (70. Ferenc).