Do Bohumína dorazí lídr a favorit divize

Zatím jasný lídr divize F, tým Unie Hlubina bude první říjnovou neděli od 15 hodin dalším soupeřem bohumínských fotbalistů. Ostravané v čele tabulky drží čtyřbodový náskok před Krnovem, to Bospor kvůli ofenzivnímu trápení zatím okupuje až devátou pozici ve čtvrté nejvyšší soutěži.

Bohumíňáci dovezli před týdnem cenný bod z okresního derby v Havířově. „Soupeř byl kvalitní, zápas těžký, ale už bychom zase potřebovali vyhrát. Byli jsme blízko, bohužel jsme dostali gól v závěru, když jsme předtím nevyužili hodně slibných výpadů,“ prohlásil trenér Bosporu Martin Špička. Jeho svěřenci zatím na podzim obtížně střílejí góly, v osmi zápasech skórovali jen desetkrát: „Musíme být v ofenzivě ještě lepší. V poli to špatné není, bohužel nejsme tolik nebezpeční v šestnáctce soupeřů.“

To Hlubina se na duel v Bohumíně naladila pohodovou výhrou 4:1 nad Jeseníkem. Ambiciózní celek z Ostravy už přitom mohl letos hrát třetí ligu, ale postup z druhé příčky po loňském ročníku odmítnul. Přednost dostala stabilizace kádru, ale letos už by Unie chtěla vážně útočit na MSFL. „Proti Hlubině se nám zatím nikdy nevedlo, tak bychom to chtěli konečně prolomit. Souhlasím ale, že je to asi největší favorit na vítězství v soutěži, proti loňsku Unie ještě posílila a má velkou kvalitu,“ řekl kouč Bosporu.

Pikantní bude, zda s týmem hostů přicestuje do Bohumína i útočník Jakub Padých, který přestoupil z Bosporu do Hlubiny v minulém týdnu. „Kuba pro náš tým udělal v minulosti hodně, bohužel teď měl tréninkové výpadky. Trochu to drhlo také v komunikaci uvnitř týmu, a tak jsme se dohodli, že podzim odehraje primárně v béčku Hlubiny, kde bude víc vytížený. V zimě probereme, co dál, dveře má u nás pořád otevřené,“ vysvětlil předseda FK Bospor Lukáš Fluxa pozadí poměrně nečekaného transferu.

Duel na stadionu za parkem začne v neděli 1. října v 15 hodin, řídit jej bude Tomáš Malý z Petřvaldu.

Comments are closed.