Bospor přivítá nováčka, má mu co vracet

Bospor si zatím v jarní části letošní sezóny divize F počíná velice dobře. Na jaře bohumínský celek prohrál pouze úvodní dva zápasy s Polankou a Hlubinou, pak už však svěřenci trenéra Martina Špičky nepoznali nezdar a drží si zatím sedmizápasovou šňůru neporazitelnosti. O její prodloužení se pokusí v neděli od 17 hodin v zápasu s Krnovem.

Od prvních dvou jarních selhání Bohumíňáci dvakrát remizovali a hned pětkrát brali všechny body. Naposledy po těsné výhře v Bílovci 3:2, takže se v tabulce drží na 4. místě a stále mají reálnou naději bojovat o divizní triumf. „Pořadí teď neřešíme. Chceme vyhrát každý zápas a uvidíme, na co to bude stačit,“ konstatoval trenér Bosporu Martin Špička před nedělním duelem.

Za parkem jeho svěřenci vyzvou nováčka z Krnova, který se nachází na 10. příčce tabulky. „Máme soupeři co vracet. Zápas v Krnově se nám na podzim nepovedl. Víme, co lze od soupeře čekat,“ řekl Martin Špička. Je to tak, 9. října 2022 prohrál Bospor v Krnově 1:3, když snahu hostů o bodový zisk utnul hattrickem Martin Váňa. Hbitého forvarda si bohumínští fanoušci mohou pamatovat ze sezóny 2016/17, kdy díky jeho trefám usilovala vedle Bosporu rovněž o postup do divize Čeladná.

Krnov na jaře dvakrát vyhrál, třikrát remizoval a na kontě má čtyři porážky. Se skóre 28:36 jsou svěřenci kouče Gustava Santariuse pátým nejhůře střílejícím týmem divize F. Mají ovšem tři exotické posily v kádru a naposledy Krnov zdolal doma v derby Břidličnou 2:1. „Lepší se stav některých našich marodů, takže chceme vítězství,“ dodal kouč Bosporu.

Duel začne v neděli 21. května na hřišti za parkem v 17 hodin a řídit jej bude Aleš Potiorek ze Stříteže.

Comments are closed.