Jdeme na to! Bospor začne jaro v Polance

Dlouhá pauza je pryč, v neděli 19. března v 15 hodin v Polance muži Bosporu zahájí jarní část divize F. Více než čtyři a půl měsíce trvající zimní přestávka tak konečně finišuje. „Věřím, že jsme připravení na jaro dobře a všichni se už na první zápas moc těší,“ shrnul náladu trenér týmu Martin Špička.

Fanouškům aktuálně čtvrtého mužstva tabulky by se teoreticky v Polance mohly představit dvě nové tváře. Třiadvacetiletý Bohumíňák Martin Noga strávil poslední sezóny v Havířově a nyní doplnil kádr Bosporu, naopak vůbec poprvé si českou čtvrtou nejvyšší soutěž může vyzkoušet polský útočník Kamil Hutyra. Devatenáctiletý odchovanec Bialsko-Bialé působil na podzim v nižší soutěži v Německu.

Naopak chybět zřejmě bude útočník Jakub Padých, který má problémy s kolenem. „Fakt má na ta nepříjemná zranění obrovskou smůlu. Sotva se dá do pořádku, přijde něco dalšího. Doufáme ale, že se brzy zase připojí k týmu. Drobné potíže měl i kapitán Roman Košťál, na první jarní utkání by snad ale měl být připraven,“ řekl trenér Martin Špička. Právě Košťál spolu s Ondřejem Strojkem citelně scházeli mužstvu v první půlce sezóny, oba zvládli jen pár utkání, ale pro jaro jsou k dispozici.

Polanka přezimovala devátá, má v soutěži druhou nejhorší bilanci doma. Na podzim Bospor vyhrál 4:1. „Bude to nepříjemný, dobře organizovaný soupeř, který má mladé, běhavé hráče a kvalitního trenéra. Čekám těžké utkání, na druhou stranu jsem přesvědčený, že bychom v případě kvalitního výkonu měli utkání zvládnout úspěšně,“ dodal trenér Bosporu.

Comments are closed.