Bospor sní o útoku na samé čelo divize

Před závěrečným podzimním kolem v nesmírně vyrovnané tabulce divize F drží fotbalisté Bosporu čtvrté místo, pokud by však úspěšně zvládli poslední říjnovou neděli derby s rezervou druholigové Karviné, skončili by po polovině soutěže na medailové příčce.

Opava B, Bílovec a Karviná B mají na prvních třech pozicích 23 bodů, Bohumíňáci jsou jenom o jeden bodík zpět. Do kontaktu s absolutní špičkou se dostali poté, co přivezli o víkendu výhru 4:1 z trávníku Břidličné. „Nováček je silný doma, ale my vsadili na pozornou defenzívu, hrozili z brejků a konečně i venku jsme ukázali, že fotbal hrát umíme,“ poznamenal asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

Bohumínský tým je nejlepší ze všech čtrnácti celků v soutěži na domácím hřišti, venku ale prozatím tým trenéra Martina Špičky body ztrácel. „Teď jsme konečně potvrdili dobré domácí výsledky také na půdě soupeře. Abychom však byli naprosto spokojení, potřebujeme zvládnout ještě poslední souboj, který bude mít zároveň ohromný náboj,“ konstatoval asistent trenéra Patrik Poštulka.

Zatímco Bospor září doma, béčko Karviné je zase vůbec nejúspěšnější ze všech na stadionech svých protivníků. V Bohumíně rezerva druholigového mužstva nebude moci využívat posil z prvního týmu, protože karvinské áčko hraje v neděli svůj zápas v Praze. „To ale nic moc neznamená, sestavu mají poměrně ustálenou a moc hráčů z prvního týmu nevyužívali. Zápas bude stejně o tom, jak k domácí derniéře přistoupíme. V žádném zápase nebyl na podzim soupeř vysloveně silnější,“ dodal asistent.

Bohumíňákům budou dál scházet zranění Jakub Padých a Ondřej Strojek. Velké emoce vždy v derby prožívá hlavní kouč Martin Špička, který v Karviné žije, pracuje a věnoval se tam i fotbalu. Utkání za parkem ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička začíná v neděli 30. října v 14.30 hodin a řídit jej bude hlavní arbitr Josef Zavřel z Troubek.

Comments are closed.