Bospor zkusí po čtyřech letech zaskočit Hlučín

Atraktivní duel úvodního kola domácího poháru MOL Cupu čeká ve středu 17. srpna fotbalisty Bosporu. Do areálu Pavla Srnička dorazí třetiligový Hlučín, který bude v duelu favoritem, ovšem domácí celek by se rád pokusil soupeře zaskočit, jako se to povedlo Bohumínským při senzačním postupu přes stejného protivníka před čtyřmi roky.

Tehdy Bospor nečekaně vyhrál 2:0, ovšem to hlučínský celek nebyl v ideálním rozpoložení, navíc v duelu doplatil na chabou koncovku. „Pro nás to bude zajímavá konfrontace se soupeřem z vyšší soutěže, ale je třeba si také uvědomit, že Hlučín momentálně patří ke špičce třetí ligy a má velkou útočnou sílu. Potvrdil to také v pohárovém zápase předkola, kde vyhrál vysoko na hřišti Krnova,“ upozornil trenér Bosporu Martin Špička.

V předkole Hlučín deklasoval divizního nováčka 7:0, Bohumíňáci zase prošli do dalších bojů díky vítězství 5:2 nad Havířovem. Oba celky úspěšně zahájili i své mistrovské soutěže, Bospor vyhrál 4:1 nad Polankou a jejich pohárový rok si poradil stejným skóre s Hranicemi. V minulém kole ale už přišly na obou stranách nezdary. „Nezvládli jsme souboj na hřišti Hlubiny. Nepovedlo se nám skoro nic a domácí vyhráli naprosto zaslouženě,“ hodnotil nečekanou porážku 0:3 kouč Bosporu.

Jeho svěřenci tak ukončili sérii 15 zápasů bez porážky, přitom posledních dvanáct zvládli dokonce vítězně. „Každá série jednou musí skočit, teď ale bychom rádi začali novou. S Hlučínem to ale bude extrémně těžké, je to běhavý soupeř, navíc my sčítáme ztráty. V Ostravě nám scházeli Sporysz, Stošek a Ferenc, navíc marodku rozšířil Padých. Šanci dostanou tak i hráči, kteří nebyli zatím tolik vytížení,“ poznamenal bohumínský trenér Martin Špička.

Hlučín padl v derby s bojovným Frýdkem-Místkem 0:1, kdy nevyužil výraznou územní převahu. Duel, který za parkem začíná v 17 hodin a bude ho řídit Vojtěch Dedek z Oldřišova, bude mít pikantní příchuť pro řadu hráčů, protože zejména v bohumínském dresu působí řada fotbalistů, kteří Hlučínem prošli. Například současný brankář Bosporu Jakub Kodeš při senzačním vyřazení před čtyřmi lety hájil branku favorita.

Comments are closed.