Předseda Lukáš Fluxa o jaru, odvaze i postupu

Přesně před pěti lety křepčil na hřišti ve víru oslav s hráči po postupu z krajského přeboru, jeho památné „rybičky“ na mokrém trávníku mají mnozí v živé paměti. Nechybělo moc a předseda FK Bospor Lukáš Fluxa mohl něco podobného zažívat znovu. Jarní vítězné tažení týmu divizí F sice triumfem v soutěži nakonec neskončilo, hodnocení ale musí být logicky veskrze pozitivní.

Jaká budou bilancující slova po sezóně 2021/22?
Už jsem to říkal i klukům na jejich sobotní závěrečné. Z mé strany jim patří obrovská gratulace a uznání, což platí pro celý sportovní úsek našeho klubu. Odehrát jaro bez prohry, to se vidí opravdu málokdy, je to historický výsledek. Opravdu lze jenom smeknout, je to obrovsky těžké to zvládnout.

Kde lze hledat základ jarní neporazitelnosti mužstva?
Rozhodně bych chtěl vyzdvihnout odvahu trenéra Martina Špičky, který se nebál v zimě změnit naše rozestavení. Na jaře jsme přešli na tříobráncovým systém a ukázalo se, že to byl správný úsudek. Ze všech týmů soutěže jsme měli nejlepší druhou polovinu sezónu a pouze jedno mužstvo dostalo za divizní ročník méně gólů, což hovoří o naší vysoké kvalitě. Na jaře jsme k tomu přidali i vstřelené góly.

Bude trenér Martin Špička se svým týmem pokračovat i dál?
Rozhodně! Jsem moc rád, že jsme se dohodli. Platí to nejen o realizačním týmu, ale i o hráčské kádru. Je jasné, že některé odchody přišly, už jsme je i avizovali, na druhou stranu se snažíme o doplnění. To jednoduché není, kvalitních hráčů s rozumnými požadavky není přebytek. Ale děláme, co můžeme.

Když se Bospor blížil špici tabulky, začalo se mezi fanoušky hovořit o postupu…
Asi za všechny lidi v klubu mohu říci, že se do budoucna postupu nebráníme. Přesto si myslím, že ten správný čas ještě nedozrál, abychom o tom mohli reálně uvažovat. Klub musí být připravený po všech stránkách – ekonomicky, sportovně… Musí mít kvalitu. Odehráli jsme úžasný půlrok, ale teď je na nás, abychom tohle dokázali znovu opakovat, a pak ty myšlenky získají třeba reálný základ.

Takže postup do MSFL v této sezóně je vyloučen?
Je naší dlouhodobou vizí, že postupovat chceme jedině z prvního místa. Stoprocentně. Nutností je vítězství v soutěži, které je vždycky spojeno s tou správnou a potřebnou euforií. Tohle je pak důležité, aby tým ve třetí lize nehrál jen sezónu, ale udržel se tam stabilně. Za mě postup z druhého nebo třetího místa prostě není nijak zvlášť atraktivní… Ve čtvrtek určitě budeme v divizním osudí.

Jak se vůbec shánějí finance na fotbal v Bohumíně?
Obtížně. Bez ohromné náklonosti města a společnosti Bospor bychom nebyli nikdy tam, kde jsme. Za to patří hlavně zastupitelům a vedení Bosporu obrovské poděkování. Stejně tak bych ale rád vyzdvihl všechny ostatní naše partnery, kteří nám chtějí jakkoliv pomáhat. Věřím, že vzhledem k výsledkům nejen mužského týmu, ale i mládeže, se bude počet našich podporovatelům rozšiřovat, přidají se třeba i velké podniky a že prostě všem ta bohumínská symbióza bude dávat smysl.

Padla zmínka o mládeži. Také tady vládne spokojenost?
Naprosto! Počty hráčů v týmech, jejich výkony a výsledky, od těch nejmenších po dospěláky, byly letos skvělé. Výborně fungoval i dorost trenéra Dušana Sochy, šéftrenér mládeže Petr Bijok dal tady dohromady fajn partu a děti za svými trenéry jdou. Co víc si přát… Prostě jsme tu jarní sezónu po dvouletém covidovém trápení zvládli nadmíru skvěle.

Comments are closed.