Po debaklu v Opavě odveta s rezervou

Dvakrát během týdne se fotbalisté Bohumína postaví soupeřům z Opavy. Ve středu v pohárovém klání neměli proti druholigovému Slezskému FC šanci a podlehli vysoko 0:9. V neděli, kdy do areálu Pavla Srnička za parkem dorazí opavský rezervní celek, by měly být už ambice vyšší. Souboj dvou týmů, které divizi zahájily před týdnem porážkou, začíná v 17 hodin.

Bospor minulou sobotu nestačil na Rýmařov, prohrál 2:3. „Herně jsme nepropadli, ale tři góly, které jsme inkasovali, jsou příliš. Ještě máme ve výkonu velké rezervy,“ konstatoval trenér bohumínského celku Martin Špička. Stále mu citelně schází kanonýr Jakub Padých, který léčí bolavé koleno, na hřišti Jiskry navíc chyběla i gólmanská jednička Jakub Kodeš: „Je profesionálním hasičem a byl povolán do Řecka hasit požáry. Cestou se ale pokazilo vozidlo, kterým jel, a tak v Opavě už zase mohl chytat.“

Jenže ani Kodešův solidní výkon drtivému debaklu nezabránil. „Půl hodiny to nebylo z naší strany zlé, drželi jsme těsný výsledek a doufali jsme, že časem by soupeř mohl znervóznět. Pak ale přišly rychlé dvě trefy za sebou a ve druhém poločasem už domácí dominovali,“ smutně poznamenal kouč. Měl o zápase jiné představy: „Myslel jsem si, že obrovského favorita potrápíme víc. Je co napravovat.“

Teď proti Bohumínu bude stát opavské béčko. První duel prohrálo s Vítkovicemi nečekaně 0:2. „Ale podle našich informací hráli opavští mladíci výborně, jen nedávali góly. V týdnu navíc ještě porazili v přípravě kombinovaný celek třetiligového Vratimova 5:0, takže to rozhodně nebude legrace. Cesta k úspěchu vede jen přes výkon na hranici našich současných možností,“ dodal trenér Martin Špička.

Zápas, který v neděli 15. srpna začíná ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička za parkem v 17 hodin, bude řídit Petr Lukašík z Havířova. Lístek stojí obvyklých 40 korun, ženy a děti mohou vstoupit do areálu zdarma. Pro platící fanoušky je připraven slosovatelný bulletin se soutěží o ceny.

Comments are closed.