Bospor v týmových bilancích nepropadnul

Podzimní část fotbalových soutěží na Moravě je tedy už definitivně ukončena. Nastal proto ideální čas podívat se trochu podrobněji také na statistickou část skupiny F čtvrté nejvyšší soutěže. Nejprve jsme si vzali na paškál náš tým jako celek, pak se ve druhém pokračování zaměříme také na hráčský kádr trenéra Martina Špičky. Snad to budou i pro naše fanoušky zajímavé informace.

Stříbrná zima
Bospor v neúplné tabulce divize F přezimuje na druhé příčce s bilancí 7 výher, tří porážek a pouhou čtyřbodovou ztrátou na vedoucí MFK Karviná B. Na bohumínských 21 bodů se pak na jaře teoreticky může dotáhnout ještě i tým Opavy B, který má neodehraný zápas ve Frenštátě k dobru. Karvinský lídr tabulky prohrál zatím jenom jednou a porážku mu uštědřil hned v úvodním kole právě Bospor.

Můj dům, můj hrad
Bospor doma nerozdával a drží si stoprocentní bilanci čtyř výher ve čtyřech zápasech. Stačí to ale jen na pomyslné 4. místo v tabulce úspěšnosti na vlastním stadionu, protože Karviná B, Opava B a Dětmarovice odehrály doma víc utkání. Čtvrtý je bohumínský celek také v pořadí získaných bodů na hřištích soupeřů, kdy vyrovnaná bilance tří vítězství a stejného počtu remíz je slušným počinem.

Základem jistý „zadek“
Skóre 16:12 hovoří o tom, že to ze strany Bosporu na podzim nebyla žádná střelecká divočina. Dokonce jen pětice týmů zaznamenala méně vstřelených branek! Naopak základem byla pevná defenziva. Jenom vedoucí Karviná B měla obranu lepší a udržela si průměr gólu na utkání, Bospor je na tom jen o chloupek hůř. A to ještě skóre Bohumínským zhoršil debakl 1:5 na hřišti Opavy B.

Žlutilo se bez červeně
Bohužel poměrně aktivní je pak Bospor ve sbírání žlutých karet. Celkově jich bohumínští fotbalisté viděli během deseti zápasů 29 a hned dva hráči jsou v čele těchto individuálních statistik napomínání. Ke cti Špičkovy družiny je ovšem také nutno poznamenat, že v evidenci deseti vyloučených borců se jméno žádného hráče Bosporu neobjevilo.

Fanoušci vicemistry
Pouze jeden klub se mohl během devíti kole (desáté se hrálo bez diváků) pochlubit vyšší domácí návštěvností. Na Bospor totiž přišlo ve čtyřech domácích duelech 1750 diváků, což představuje velmi slušný průměr 437 diváků na utkání. Lepší je jen Bruntál, který v pěti domácích duelech povzbuzovalo 2640 diváků, průměrný návštěva je tak 528 diváků na utkání.

Zájem nad průměrem
Celkově vidělo 9 zápasů Bosporu 2877 diváků, což představuje průměrně 306 diváků na utkání. Za podzim na duely MS divize F dorazilo 15 019 fanoušků v celkových 61 duelech, takže průměrná návštěva činí 246 diváků na utkání. Bospor i v tomto ukazateli lákal nadprůměrně.

Comments are closed.