Bospor vyhlíží prestižní duel s Vítkovicemi

První nezdar sezóny v podobě porážky 0:1 v Novém Jičíně se v budou v nedělním střetnutí 8. kola Moravskoslezské divize F snažit odčinit bohumínští fotbalisté. Bospor, který i přes zaváhání zůstal první, v prestižním duelu přivítá za parkem od 15:30 hodin na jaře ještě druholigové Vítkovice.

„Už jenom ten název klubu soupeře je motivační,“ usmál se trenér Bohumína Martin Špička. Jeho svěřenci pochopitelně souboj s kdysi úspěšným ostravským celkem, který se ve své historii pyšní i ziskem federálního titulu mistra ligy za sezóny 1995/96, berou velice vážně: „Získat případný skalp Vítkovic, to se nepovede každý den, a zvláště když máme co napravovat.“

Trenér Bosporu tak narážel na výsledkový nezdar z minulého týdne. Bohumíňáci nesplnili svou roli vysokého favorita proti tápajícímu Novému Jičínu, gólem z penalty na půdě soupeře v Kuníně padli nejtěsnějším poměrem. „Co je nám platné, že jsme měli obrovskou převahu v poli a zahrávali také spoustu standardních situací, když jsme se gólově nedokázali prosadit,“ dodal kouč.

Bosporu citelně scházeli zkušení Dominik Palej a střelecky disponovaný Milan Halaška. „Děláme všechno pro to, aby aspoň jeden z nich byl na utkání připraven nám teď pomoci,“ doufal v návrat některé z opor Martin Špička. Zbytek týmu v je v pořádku a připraven se porvat o sedmé vítězství v osmém podzimním utkání, kterým by bohumínský celek stoprocentně udržel vedení v tabulce.

Vítkovice mají mladý tým, kde se vše točí kolem dvou zkušených borců – Martin Motyčka odehrál přes dvě stovky druholigových zápasů, s vyššími soutěžemi se potkal také Martin Václavík. Zbytek mužstva je tvořen šikovnými běhavými talenty, do branky třeba naskakuje devatenáctiletý Tomáš Netolička, syn olympijského vítěze z Moskvy 1980 a vítkovického patriota Jaroslava Netoličky.

Zápas začíná ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička v neděli v 15:30 hodin. Řídit jej bude Radek Novák z Holešova. U vstupů na stadion budou připraveny dezinfekce a fanoušci se musejí kvůli nastoleným hygienickým opatřením řídit pokyny pořadatelské služby.

Comments are closed.