Bospor touží v derby po první domácí výhře

Je to už skoro k nevíře. Fotbalová Moravskoslezská divize F bude mít po víkendu za sebou odehranou třetinu soutěže a bohumínský Bospor stále čeká na domácí vítězství! Tým, který nebýval v minulosti zvyklý na svém trávníku moc body rozdávat, se pokusí svou premiérovou výhru sezóny doma zaznamenat v sobotním derby, kdy hostí od 15 hodin MFK Havířov.

Bohumíňáci mají po osmi kolech na kontě 10 bodů. Třikrát naplno bodovali venku, jenže na svém hřišti zatím zaznamenali pouze jedinou remízu s Novým Jičínem, zbylé tři duely doma prohráli. „Je na čase to konečně změnit. Chtěli jsme fanoušky bavit ofenzivním fotbalem, což se docela daří, ale naši příznivci jsou hlavně zvědaví na výhry. A ty doma scházely,“ uvedl trenér Bosporu Martin Špička.

Aktuálně v tabulce osmý bohumínský tým drží i jeden primát – v zápasech Bosporu padlo v této sezóně už čtyřicet branek, průměr pět na utkání je opravu úctyhodný. „Tohle je asi fajn pro fanoušky, ale trenéři z gólových hodů bývají nadšeni méně. Musíme zlepšit práci v defenzivě, dostáváme moc gólů,“ dodal kouč Martin Špička, jehož svěřenci už inkasovali dohromady v osmi zápasech 22 branek.

Okresní derby s Havířovem vždy mají říz. „Indiáni“, jak se fotbalovému celku z nejmladšího města naší země přezdívá, zatím neprožívají ideální vstup do sezóny, se sedmi body jsou mezi čtrnácti týmy divize F na 11. místě. Zatímco Bospor je nejhorší v soutěži doma, tak Havířovští ještě naopak nebodovali na půdě soupeře. Kdo svou bilanci zlepší, to se dozví diváci při sobotním duelu v areálu za parkem, výkop je v 15 hodin.

Duel řídí Maxim Kontoršikov z Prchalova na Novojičínsku.

Comments are closed.