Bospor zahájil s houfem mladých pušek

Devatenáct hráčů, z toho sedm nováčků měl k dispozici trenér Martin Špička při prvním letním tréninku mužů Bosporu. V pondělí 8. července ve Vrbici začal účastník skupiny F čtvrté nejvyšší soutěže přípravu pěkně zostra a už ve středu čeká od 18 h Bohumíňáky úvodní z přípravných duelů, kdy se střetnou se třetiligovým Hlučínem.

„Byl jsem spokojený, že hned na prvním tréninku nás bylo devatenáct, a to ještě někteří kluci měli povoleno prodloužení dovolenky,“ prohlásil trenér Bosporu Martin Špička a dodal, že sedm nováčků s týmem absolvuje zhruba dvoutýdenní test: „Jedná se všechno o mladé kluky, kteří by to s námi rádi zkusili. Uvidíme, jak se zapracují, po čtrnácti dnech se pak rozhodneme, kdo z nich bude pokračovat dál.“

Tým využívá tréninkový areál ve Vrbici. „Trošku jsme se obávali, jak bude trávník ve Vrbici po dlouhých vedrech vypadat, ale nakonec to nebylo špatné, využívat se hřiště dá,“ oddechl si kouč a připustil, že se teď hodně stará i doplňování kádru. „Máme předjednán příchod brankáře a pořád bych rád viděl v týmu i jednoho zkušeného hráče střední generace, tam ovšem možná budeme čekat až na uzávěrky kádrů týmů ve vyšších soutěžích,“ doplnil Martin Špička.

Ve středu od 18 hodin odehraje Bospor ve Vrbici první přípravný duel s Hlučínem, ve čtvrtek přijde na řadu trénink na beachvolejbalovém kurtu v areálu aquacentra a o víkendu dostanou hráči volno. Příští úterý by se mělo ve Vrbici hrát se Štěpánkovicemi a pak už bude kouč tým chystat na duel s třetiligovými Petřkovicemi. V neděli 28. července čeká Bohumíňáky zápas předkola MOL Cupu v Dětmarovicích a po generálce proti Baníku Albrechtice pak v sobotu 10. srpna od 17:00 hodin premiéra nového divizního ročníku proti Opavě B.

Program FK Bospor před startem podzimní části divize
st 10. 7. 18:00 příprava hř. Vrbice FK Bospor – FC Hlučín
út 16. 7. 17:30 příprava hř. Vrbice FK Bospor – TJ Sokol Štěpánkovice
so 20. 7. 10:15 příprava hř. Vrbice FK Bospor – FC Odra Petřkovice
ne 28. 7. 17:00 MOL Cup předkolo SK Dětmarovice – FK Bospor
so 3. 8. 17:00 příprava   FK Bospor – FK Baník Albrechtice

Comments are closed.