Bospor bude hrát v sobotu, na úvod s Opavou B

Mužský tým Bosporu bude nově od dalšího ročníku 2019/2010 hrát svoje domácí zápasy v Moravskoslezské divizi v sobotu! Rozhodlo o tom vedení klubu a termín už také nahlásilo Řídící komisi pro Moravu FAČR. Soutěž po reorganizaci byla i rozlosována – Bohumíňáci první duel odehrají 10. srpna od 17 h, soupeřem jim bude doma Slezský FC Opava B.

„Nad přesunem z neděle na sobotu jsme přemýšleli dlouho. Chtěli jsme hlavně vyjít vstříc hráčům, kteří by po zápase chtěli posedět a třeba u piva probrat, co se dělo na hřišti, jenže při nedělních duelech to jde stěží. A na týmový duch my hodně sázíme,“ vysvětloval změnu předseda FK Lukáš Fluxa a doufal, že si na novinku přivyknou i diváci.

Bospor se nechtěl dostat do termínové kolize se Záblatím, které bojuje v 1. B třídě rovněž doma v soboty. Proto se dohodlo vedení s funkcionáři Slovanu, aby při losovacích aktivech týmy stály číselně proti sobě. „Mělo by to vše klapnout, potřebovali jsme být tým číslo třináct v rozpisu, a tohle číslo jsme si v Olomouci i vybojovali,“ konstatoval účastník losovacího aktivu Řídící komise pro Moravu a sekretář Bosporu Jozef Osvald.

Dvě šestnáctičlenné moravské divize se po zrušení juniorské ligy rozdělily na tři skupiny po 14 účastnících a zrovna ta nejsevernější, kde bude hrát i Bospor, má ohromnou kvalitu. Do této skupiny přibyl hned dva sestupující celky z MSFL – Valašské Meziříčí a Rýmařov, navíc se kromě béčka Opavy přiřadí do této soutěže i rezervní týmy Karviné a Třince. Z krajského přeboru se společně s Bohumíňáky znovu budou setkávat Frenštát a Polanka.

Los moc vlídný k svěřencům trenéra Martina Špičky nebyl. Po premiéře s Opavou B čeká Bospor cesta na půdu záložního týmu Třince, následně přijede do Bohumína loni třetiligový tým Valašského Meziříčí. První okresní derby je pak na programu 14. září v Dětmarovicích. Podzim zakončí Bohumíňáci duelem na hřišti karvinského béčka 3. listopadu. Termíny duelů se ještě mohou měnit v návaznosti na to, zda kluby budou chtít hrát v sobotu či neděli.

Předběžné rozlosování podzimu 2019

Comments are closed.