Loučení se sezónou i Ústím už v pátek!

Poslední zápas sezóny 2018/19 odehrají muži Bosporu už v pátek 16. června od 17:30 h v areálu Pavla Srnička za parkem a soupeřem jim bude Sokol Ústí. Přesun termínu byl možný i proto, že utkání nebude rozhodovat o postupu ani záchraně. Hosté jsou totiž beznadějně poslední a soutěž po dvou letech opouštějí.

Bude to loučení se soupeřem, který měl s Bohumíňáky mnohé společné. S Ústím totiž před minulou sezónou Bospor postupoval z krajského přeboru do čtvrté nejvyšší soutěže a hned se Sokolem i odehrál první divizní zápas! Situace se však v klubech změnila – zatímco tým Martina Špičky se usadil ve středu tabulky, Ústí po odchodu řady opor míří zase dolů.

„Iniciativa na změnu termínu vyšla od hráčů, kteří se chtěli ještě před krátkou letní přestávkou rozloučit se sezónou i přátelským posezením. V  nedělním termínu by to šlo obtížněji,“ uvedl předseda FK Bospor Lukáš Fluxa. Veškerou komunikaci však nechal klub na hráčích. „Dohodli se spolu a vedení obou klubů jejich přání respektovalo. Chvíli bylo ještě otázkou, zda Ústí nebude bojovat o udržení, ovšem konkurenční Přerov si účast v divizi zajistil na úkor rivala v předposledním kole,“ dodal Lukáš Fluxa.

Vedení Bosporu doufá, že i v nezvyklém termínu se s hráči i sezónou přijdou v hojném počtu rozloučit fanoušci. „Sezóna špatná nebyla, kromě minulého utkání v Šumperku se nám povedlo jaro, především jeho závěr. Tak to snad doma nezkazíme,“ řekl předseda klubu. Aktuálně osmý Bospor by se v případě vítězství mohl dělit o 5. místo tabulky s Opavou B.

Comments are closed.