Vítězná derniéra završila povedený ročník

Poslední zápas sezóny v Moravskoslezské divizi E se Sokolem Ústí nijak nevybočil z toho, co Bohumíňáci po celý rok předváděli. Další přestřelka, kdy Bospor hned čtyři branky dal, také však dvě inkasoval, nakonec byla vítězná, přesto soupeř rozhodně nepůsobil tak odevzdaným dojmem, jak by se u jistého sestupujícího skoro očekávalo.

V úmorném vedru a netradičním pátečním termínu začal Bospor skvěle. Martin Hanus mířil v první šanci mimo, pak se zastřeloval Richard Vaclík, ale v 6. minutě už si po jeho pasu Jakub Padých pohrál i s gólmanem Urbáškem a po blafáku pohodlně zavěsil – 1:0! O pouhých pět minut později centroval do vápna Jaroslav Kubinski, odražený míč se dostal k Vaclíkovi a ten nadvakrát propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0!

Schylovalo se k debaklu hostů, ale ti se rychle oklepali. Ve 14. minutě putoval balón po ose Smolka – Smítal – Senovici a posledně jmenovaný se trefil přesně – 2:1. Vzápětí mohl vrátit dvougólový náskok Bosporu Padých, nedosáhl však na centr Leoše Švancera, gólman František Moláček pak domácí udržel ve vedení po pokusu Váni, střelu Hloubka stačili zastavit stopeři.

Ve 36. minutě už málem zvedal ruce střídající František Hanus, jenže míč pět kroků před napnutím sítě zastavil hostující Šnejdrla. Když Martin Hanus přeloboval brankáře hostů, ale minul bránu, Pavel Moskal nezkrotil Vaclíkův centr a na druhé straně první pokus o přehození Kalousem zastavil Moláček, a dorážku vyřešil Lukáš Poštulka, šlo se do kabin za vedení Bosporu.

Druhou půli zahájila střela Františka Hanuse po rohu z otočky nad břevno. Ústecký Smítal ve své první gólovce selhal při své hlavičce, pak se před Moláčkem zjevil sám Váňa, jeho ráně naštěstí chyběly razance i směr. Začal tak znovu tlačit Bospor. Vaclík místo přihrávky zkoušel štěstí svou pravačku a přestřelil, Padých z hranice vápna také nemířil přesně, ale v 65. minutě už dlouhé sólo Vaclíka znamenalo navýšení bohumínského náskoku – 3:1!

Jenže pak Mario Latocha nepropálil z dobré pozice stopera s brankářem hostů a najednou bylo Bosporu úzko. V 71. minutě totiž po nenápadném průniku ze strany s pomocí tyče snížil na rozdíl gólu Smítal – 3:2. Stejný hráč pak mohl srovnat. O čtyři minuty později jeho střelu zdálky zastavilo břevno a chvíli na to sám před Moláčkem minul ranou ke vzdálenější tyči. Vše tak rozhodl minutu před koncem po vysunutí Martina Cieslawského v pádu Padých – 4:2!

FK Bospor Bohumín – TJ Sokol Ústí 4:2 (2:1), branky: 6. a 89. Padých, 11. a 65. Vaclík – 14. Senovici, 71. Smítal. Sestava Bosporu: Moláček – Švancer, L. Poštulka, Moskal, Ferenc (46. Cieslawski) – Latocha, Palej, Vaclík (74. Leibl), Kubinski (29. F. Hanus) – Padých, M. Hanus.

Comments are closed.