Kádr elitního týmu doznal několika změn

Několika změn už doznal kádr Bosporu během letní přípravy. Posilou by měl být příchod útočníka Maria Latochy, který přijde na výpomoc z Třince, do klubu se vrací po působení v mládežnických týmech Vítkovic také mladý stoper Vojtěch Malysz. Bohumínský dres už nebudou oblékat David Jatagandzidis, Jan Nowinski, Marek Jakubov a zřejmě ani Lukáš Baráni.

Dvaadvacetiletý Mario Latocha by měl nahradit právě chybějící Jatagandzidisovy góly. Třinecký odchovanec hrál juniorskou ligu, ve které v 61 zápasech nastřílel 13 branek. Do kádru druholigového mateřského klubu se zatím naplno neprobojoval a tak ve Fotbalové národní lize má na kontě jen 45 odehraných minut v 5 zápasech.

V minulé sezóně Latocha působil ve třetiligových Petřkovicích, kde také patřil spíš k hráčům, kteří dostávali šanci až v průběhu utkání. Naskočil do 28 zápasů MSFL, kdy v průměru odehrál jen půlhodinu, přesto stihl nasázet 6 branek. V prvním duelu v dresu Bosporu se proti Bílovci uvedl dvěma góly a jednou asistencí.

Bohumínský odchovanec Vojtěch Malysz má zase za úkol spíš gólům zabraňovat, za Vítkovice, kam v minulosti odešel, vcelku pravidelně nastupoval na stoperském postu v Moravskoslezské dorostenecké lize. Nyní se však rozhodl k návratu do mateřského klubu a hlavně do budoucna by se měl stát oporou defenzívy Bosporu.

Otazník zatím visí nad složením brankářského postu. Zatím nedošlo k dohodě s Letohradem ohledně Františka Moláčka, který s Bosporem trénuje. Mladý gólman přišel do regionu za studii, jeho mateřský klub však prozatím o uvolnění nechtěl slyšet. Od toho se bude odvíjet i další působení Lukáše Barániho, který má nabídky na odchod z divizního týmu.

Pacovní vytížení už rovněž neumožnilo dál se věnovat diviznímu fotbalu Davidu Jatagandzidisovi a Janu Nowinskému. Oba požádali vzhledem ke svým povinnostem v zaměstnání o možnost změnit klub, a s největší pravděpodobností zamíří do Slavie Orlová, jež sestoupila z krajského přeboru do 1.A třídy. Tam bude působit i trenér Martin Kempný, který v minulé sezóně s Markem Poštulkou vedl i muže Bosporu. Na odchodu z Bohumína je i obránce Marek Jakubov, kmenový hráč Baníku.

Není vyloučeno, že k některým změnám v kádru však ještě dojde.

Comments are closed.