Bospor nestačil v přípravě ani na Bílovec

Po úvodní porážce s třetiligovými Petřkovicemi ve středu Bospor nestačil ani na soupeře z nižší soutěže. V zápase, který se kvůli nepříznivému počasí přesunul na poslední chvíli z Pustějova do Vrbice, podlehl účastník Moravskoslezské divize E soupeřům z Bílovce 3:4, i když Bohumíňáci znovu nastoupili v okleštěné sestavě.

Tentokrát scházeli zkušení Roman Košťál, bratři Hanusové i Richard Vaclík, nově naopak naskočili do sestavy Mario Latocha a Vojtěch Malysz. Nesourodou domácí jedenáctku soupeř ztrestal hned v úvodu, aby pak útočník Latocha, který přichází z Třince, ukázal, proč o něj Bospor stál. Nejprve pečetil své sólo střelou mezi nohy brankáře, pak zakončil akci Jakuba Sittka a Milana Halašky, čímž otočil skóre.

Jenže nově a netradičně poskládaná obrana Bohumíňáků předváděla i dál fatální chyby, které soupeř trestal. Do poločasu tak už znovu vedl Bílovec, který po obrátce dokonce utekl soupeři na dvougólový rozdíl. Ve druhé půli Bospor měl už víc ze hry, jenže prosadil se jenom Jaroslav Baculák po další akci Latochy. Byť se pak favorit snažil o vyrovnání, další možnosti nevyužil, z brejků ale mohl trestat i Bílovec.

„Byl to zvláštní zápas se soupeřem, který měl herní kvalitu. Znovu jsme dali prostor ještě hráčům, které jsme chtěli vidět ve hře, a nemá cenu ani zmiňovat, že jsme v hodně náročné fázi přípravy. To se teď změní. Začneme pomalu ladit formu a také sehrávat sestavu, s níž bychom chtěli bojovat v soutěži. Musíme najít svou tvář, protože je třeba herní projev uzpůsobit tomu, jaký tým budeme mít na podzim k dispozici,“ konstatoval trenér Bosporu Martin Špička.

Poslední přípravný zápas odehrají muži Bosporu ve Vrbici v úterý 24. července od 18 hodin proti Lokomotivě Petrovice, sobotní duel se Starou Bělou byl zrušen.

FK Bospor Bohumín – FC Bílovec 3:4 (2:3), branky Bosporu: Latocha 2, Baculák. Sestava Bosporu: Moláček (46. Švrčina) – Sittek, Šiška, Malysz (65. Ferenc), Baculák – Halaška (46. L. Poštulka), Kubinski, Ferenc (46. Leibl), Nadhajský – Padých (46. Palej), Latocha.

Comments are closed.