Výhra v neděli je teď už skoro nutností

Nedělní duel s Dolním Benešovem ve 3. kole Fortuna Moravskoslezské divize E napoví, zdali bude muset Bospor v průběhu podzimu dohánět opatrnější start anebo se konečně posune výše v tabulce. Nebude to ale vůbec snadná práce, protože soupeř je čtvrtou nejvyšší soutěží už léty ostřílený, a právě zkušenosti se v úvodu jeví jako jazýček na vahách vyrovnaných soubojů.

Výkony Bosporu jsou lepší výsledků. Bohumíňáci předvádějí technický a kombinační fotbal, ale zatím mají na kontě jenom bod za domácí remízu s Ústím. V utkání sahali po vítězství, na vstřelení gólu to však nestačilo. Také ve středeční dohrávce v Jeseníku to dlouho vypadalo, že export tří bodů do Bohumína není nereálný a Bospor dokonce šel po přestávce do vedení. Ve zbytku utkání se ovšem projevilo, že do hry nováčka se vkrádají nepřesnosti a chyby, které se v divizi neúprosně trestají. Místo výhry si tak hosté vezli domů čtyřgólový nášup…

„Je to o zkušenostech. Zatím je ta soutěž pro nás nová, ale musíme si přivyknout rychle. Výkony špatné nejsou, ovšem teď jsme zase polevili v koncentraci, což se nám stávalo po vstřelení gólu už i v minulé sezóně. Tady to ale soupeři krutě trestají,“ konstatoval trenér Bosporu Marek Poštulka a dodal, že tým se musí rychle přizpůsobit: „Klukům ale věřím.“

V neděli od 16:30 h ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička dojde na důležitý souboj, který by se dal nazývat i malým derby. Dolní Benešov sice vyřídili Bohumíňáci v předkole letního MOL Cupu ve Vrbici 4:2, když Bospor vedl už o čtyři góly a soupeř pak snížil, ale tohle bude úplně jiný zápas. „A nejen proto, že Dolní Benešov neměl v poháru k dispozici kompletní tým. Teď to bude jiné, soupeř určitě prodá své zkušenosti. My se ovšem zatím přesvědčili, že jsme schopni hrát vyrovnanou partii s každým, tak to musíme zúročit. Divizní pravda je neúprosná – co se neuhraje doma, to se bude získávat těžko,“ doplnil Marek Poštulka.

Vedle dlouhodobě zraněného Patrika Poštulky a Marka Jakubova, který je pracovně na měsíc v zahraničí, bude scházet Jan Ferenc, jenž v Jeseníku střídal kvůli zranění kotníku. Soupeř je v tabulce po dvou kolech o čtyři příčky výš na devátém místě, uhrál dvě remízy 1:1 na horké půdě v Opavě s béčkem Slezského FC a pak i doma s Hranicemi. Jediným střelcem Dolního Benešova v letošním ročníku divize je zatím Filip Labuda.

Comments are closed.