Hampel byl jako zeď. Doma zase s bodem

Zápas s Dolním Benešovem jakoby byl soubojem Bosporu s brankářem soupeře Hamplem. Domácí měli kupu šancí, ale recept na něj našli jenom jednou, a protože Bohumíňáci zároveň neuhlídali standardní situaci protivníka, tak ani ve třetím utkání ve Fortuna Moravskoslezské divizi E nepoznali radost z vítězství. I podruhé doma Bospor remizoval.

Přitom hned v prvním minutě se po úspěšném napadání Františka Hanuse řítil sám na gólmana hostí Jakub Ptáček, ale míč do sítě nedostal, rána Richarda Vaclíka pak skončila mimo. Za soka se zastřeloval kanonýr Labuda, ale pozorný byl i Jakub Švrčina.

Pak už hrozil výhradně fotbalovější Bospor. S ránou Hanuse si poradil Hampel, křížnou střelou o vlásek minul zařízení Milan Halaška, hlavička Ptáčka skončila vedle. Famózní zákroky pak předvedl Hampel před přestávkou – ve 41. minutě reflexivně srazil míč po dalším sóle Ptáčka a následně balón z brankové čáry odkopávali obránci, strážce svatyně Dolního Benešova si pak poradil i s táhlou bombou Vaclíka.

Po obrátce se pětistovka diváků konečně dočkala. Vaclíkův trestný kop hlavou prodloužil Sittek, míč se otřel o jednoho z obránců hostí a zapadl přesně k tyči – 1:0. O chvíli později Halaška vybídnul ke gólu Hanuse, který mířil nad břevno. Když pak Hampel s námahou vyrazil dělovku Vaclíka z trestného kopu, zdálo se, že Bohumínští směřují za vítězstvím.

Jenže v 56. minutě přišel zčistajasna šok. Po rohu se přes Halašku protlačil k balónu Labuda a dal gól i ve třetím zápase sezóny – 1:1. V tu chvíli asi netušil, že pro Dolní Benešov to bude třetí stejný výsledek v tomto divizním ročníku.

Nic na tom už nezměnila ani dělovka Vaclíka, kterou stačil Hampel vyrazit, následně si hrdina zápasu poradil i s pokusem Hanuse. Gólman Dolního Benešova zavřel bránu také po dalším úniku Ptáčka, Hanusovu střelu potom srazil na roh. Hosté už se zmohli jen na ránu Adamíka, s níž neměl starosti Švrčina. Tři minuty před koncem už po akci Jana Nowinského překonal Hampela technicky Hanus, jenže zase o vlásek minul šibenici.

„Je to pro nás ztráta. Všichni viděli, že jsme předváděli pěkný fotbal, měli jsme spoustu šancí i náznaků, ale chyběla produktivita. Věřím, že si to ještě potřebuje v mančaftu sednout,“ uvedl trenér Bosporu Martin Kempný. I proto si Bohumínští na úterý dohodli přípravný zápas, doma od 17 hodin se střetnou s účastníkem krajského přeboru FK Český Těšín.

FK Bospor Bohumín – FC Dolní Benešov 1:1 (0:0), branky: 47. Sittek – 56. Labuda. Sestava Bosporu: Švrčina – Sittek, Socha, Košťál, Baculák – Halaška, Palej, Vaclík (80. Kubinski), Nowinski – Hanus – Ptáček (80. Jatagandzidis).

Comments are closed.