Druhý postupový pokus v neděli s Polankou!

Minulou sobotu se to na trávníku druhého týmu tabulky krajského přeboru v Heřmanicích ještě nepovedlo, ovšem teď už mají fotbalisté Bosporu před nedělním soubojem na domácím hřišti s Polankou o svém cíli naprosto jasno. Chtějí vítězstvím dokončit svou postupovou misi a po 19 letech vrátit do Bohumína divizi.

První ze čtyř „mečbolů“ nevyužili. V Heřmanicích by jim stačila remíza k jistému triumfu v soutěži, jenže po parádním dramatu bral všechny body za vítězství 3:2 soupeř. „Klukům jsem ale nemohl za výkon nic vyčítat. Takhle se prohrát smí. Byly zápasy, ve kterých jsme nehráli dobře, přesto jsme dokráčeli k vítězství, tentokrát jsme byli lepší, a nestačilo to ani na bod. Takový umí být fotbal. Musíme zvednout hlavy a dokončit to doma,“ uvedl trenér FK Bospor Bohumín Marek Poštulka.

Do konce krajského přeboru zbývají tři kola. Bospor drží v tabulce sedmibodový náskok a k definitivě postupu potřebuje aspoň jednou vyhrát. Pokud by se to nepovedlo, musel by pak spoléhat na to, že Heřmanice nezískají všechny body. Teoreticky mají Bohumíňáci i snazší los, když je čekají celky z druhé poloviny tabulky, kdežto jejich největší sok ještě narazí na silný Krnov nebo třetí Český Těšín.

„Nepočítáme, nespekulujeme, díváme se sami na sebe. Je v našich silách minimálně jednou vyhrát,“ potvrdil Marek Poštulka.

Klub proti zvyklostem na nedělní zápas nechystá žádnou novinku pro fanoušky. „Chceme, aby to bylo z naší strany o fotbale a o soustředění. Devátá Polanka patří v krajském přeboru k nevyzpytatelnému průměru, ale umí překvapit. Proto teď chceme jít cílevědomě za výhrou, která by konečně znamenala splnění našeho snu,“ doplnil předseda FK Bospor Lukáš Fluxa a jen doufal, že se hráči, kteří dokončují sezónu s bolístkami, dají do neděle do pořádku. „Ale teď je to tak, že každý chce hrát. I zranění se léčí rychleji,“ dodal s úsměvem.

Utkání má v neděli 4. června výkop v 17 hodin, bude je rozhodovat mladý arbitr Vojtěch Vranay z Dobré. Lístek stojí 30 korun, ženy, děti a mládež mají tradičně vstup zdarma.

Comments are closed.