Bospor požene proti Těšínu i nová hymna

Souboj fotbalistů Bosporu s Českým Těšínem v neděli od 17 hodin bude mít slavnostní rámec. Bohumínský klub představí novou klubovou hymnu, kterou pro mužstvo nahrála místní skupina Grog. Hráči převezmou trofej za triumf v Poháru Okresního fotbalového svazu Karviná a pak svedou boj se třetím týmem tabulky o velmi důležité body v krajském přeboru.

Bospor má po 19 letech reálnou naději na postup do divize! Mužstvo pokračuje v úspěšném jarním tažení. Minulé dva zápasy odehráli svěřenci trenérů Marka Poštulky a Martina Kempného na hřištích silných soupeřů a zvládli je nad očekávání. Dvě výhry 1:0 v Bílovci a Krnově zajišťují pět kol před koncem slibný sedmibodový náskok před druhými Heřmanicemi. „Zatímco v Bílovci to byl vyrovnaný zápas a my měli pořádný kus štěstí, tak výkon v Krnově byl jeden z nejlepších, jaký jsem u týmu viděl. Klobouk dolů před všemi, opravdu to zvládli skvěle a proti silnému soupeři zahodili ještě hromadu dalších šancí,“ řekl kouč Bosporu Marek Poštulka.

Lídra tabulky poženou za vysněným postupem i nové tři skladby, které nahrála v minulých týdnech rocková kapela Grog. „Fotbal a muzika k sobě vždycky patřily. Jsem moc rád, že se povedlo dotáhnout nápad do konce, protože je to zase něco nového, čím chceme lákat na náš stadion fanoušky. A protože netroškaříme, tak jsme dali dohromady hned písničky tři, z toho jedna má pro Grog netypické aranžmá. Ale ukazuje to, že když je rocker dobrý muzikant, tak si poradí i třeba s dechovkou,“ smál se předseda klubu Lukáš Fluxa.

Zápasem s Českým Těšínem bude mít předehru v podobě předání trofeje pro vítěze okresního poháru. Tím se Bohumínští dostali i do semifinále krajského poháru, kde se představí příští středu v Jistebníku. „Jsme favoritem, chceme postoupit a získat i tuhle trofej. Zajistili bychom si tím i právo startu v příštím ročníku MOL Cupu,“ doplnil Lukáš Fluxa, ale jedním dechem pak dodal: „Prioritou je ale vítězství v krajském přeboru. Čeká nás Těšín, kterému se pořádně rozstřílel Peter Kiška, autor dvou hattricků v řadě. Nebude to nic snadného.“

Duel ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička za parkem má výkop v neděli 21. května od 17 hodin, řídí jej Kamil Tabášek z Ostravy a vstupné stojí 30 Kč. Ženy a děti mohou tradičně dorazit na stadion zdarma.

Comments are closed.