Bospor čeká poslední, ale taky rozjetý Frenštát

Fotbaloví fanoušci v Bohumíně se v neděli 30. dubna od 16:30 hodin mohou těšit na souboj lídra tabulky krajského přeboru s posledním celkem. Domácí Bospor, který teď vede soutěž s náskokem sedmi bodů před Heřmanicemi, přivítá ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička za parkem mužstvo z Frenštátu.

Snadná práce, pomyslel by si asi leckdo. Jenže zdání často klame a i tento duel nemusí být pro domácího favorita žádnou pohodovou záležitostí. Frenštátský Beskyd po podzimu okupoval beznadějně poslední 16. příčku tabulky se ziskem pouhých 11 bodů, ovšem v posledních třech kolech získal devět bodů a je znovu ve hře o záchranu. „Soutěž je extrémně vyrovnaná, ostatně ani v našem podzimním utkání ve Frenštátě gól nepadl. Na pořadí v tabulce se nikdo nesmí ohlížet,“ uvedl trenér Bosporu Marek Poštulka.

Jeho tým měl ve středu hrát odvetné finále Poháru Okresního fotbalového svazu s Interem Petrovice, ale duel se kvůli špatnému počasí neuskutečnil. Kluby i svaz se dohodly, že tak zůstane v platnosti výsledek prvního utkání, které vyhrál Bospor 3:0. Bohumínští se tak stali vítězi okresního poháru a postoupili do krajské pohárové soutěže, kde si jeden ze šestice klubů zajistí místo v příštím ročníku prestižního MOL Cupu.

„Teď je ale pro nás prvořadé zvládnout zápas s Frenštátem. Bude to boj, ale musím být koncentrovaní a trpěliví,“ doplnil kouč Marek Poštulka. Utkání začíná v 16:30 hodin, řídí jej Kamil Jahoda a vstupné je tradičních 30 korun, ženy a děti neplatí.

Comments are closed.