Bospor chce bavit i fanoušky (neděle 15:30 h)

Fotbalisté Bosporu mají před sebou jasný plán, v nedělním souboji krajského přeboru proti Háji ve Slezsku (výkop v 15:30 h) chtějí zvládnout roli favorita. Vítězstvím by rádi potvrdili plný bodový zisk z minulého víkendu z Bruntálu a zůstali by i po 19. kole v čele tabulky, ve které teď mají dvoubodový náskok před pronásledovateli z Heřmanic a Čeladné.

„Minule doma s Vendryní jsme nedali gól, naštěstí body ztráceli i soupeři, a tak jsme zase první. Další domácí nezdary by však byly nepříjemné,“ potvrdil předseda FK Bospor Lukáš Fluxa, který se snaží tým udržet v psychické pohodě: „Postup není pro kluky povinností, ale když už se držíme takhle na čele, byl by hřích to nezkusit. Zůstáváme ovšem nad věcí, když se to nepovede, svět se nezboří. Na týmu je přesto znát odhodlání porvat se o divizi.“

Háj ve Slezsku se opírá především o střelecké schopnosti exotické posily, tožský útočník Dao Pouwedeoi se postaral o čtvrtinu všech branek svého týmu. Aktuálně šestý tým tabulky vede od zimy bývalý výtečný záložník Baníku nebo Opavy Jan Baránek, takže Bospor nečeká nic snadného. „Lehký nebude žádný zápas. Soutěž je extrémně vyrovnaná, každý může každého zaskočit. Soustředíme se na sebe a musíme být koncentrovaní,“ řekl trenér Marek Poštulka.

Do Fotbalového areálu Pavla Srnička za park si už nacházejí cestu i diváci, jejich přítomnost pozitivně ovlivňuje výkony mužstva. Také proto se vedení klubu snaží přicházet s novinkami. „Teď vůbec poprvé při zápase Bosporu chystáme v úvodu choreo, při kterém všichni diváci na tribuně s pomocí žlutých a modrých kartonů vytvoří jednoduchý obrazec. Chceme, aby se fandové u nás bavili nejen fotbalem, ale i atmosférou,“ prohlásil Lukáš Fluxa.

Díky sponzorům zápasu, kterými jsou tentokrát bohumínská stavební společnost JOMAKOV-STAV a starobohumínská prodejna CYKLO KOLÍK, tradičně dojde na poločasové losování vstupenek. Ženy a děti mohou přijít na utkání zdarma, zbylí fanoušci zaplatí třicetikorunové vstupné. „Jeden z našich partnerů nám věnoval i padesátilitrový sud piva, a tak do vyčerpání zásob se bude vedle tribuny čepovat pro majitele vstupenek zdarma,“ usmál se předseda klubu.

Zápas Bosporu s Hájem ve Slezsku má výkop v neděli 2. dubna v 15:30 hodin, řídit jej bude sudí Marek Švec z Frýdku-Místku.

Comments are closed.