Spása přišla shůry a až v nastavení

Nádherné počasí i možnost Bosporu odpoutat se v čele tabulky od pronásledovatelů přilákaly do areálu Pavla Srnička více než čtyři stovky fanoušků, kteří se rozhodujícího gólu dočkali až v páté minutě nastavení. Po rohu se prosadil domácí kapitán Roman Košťál. Bospor splnil roli favorita, a Heřmanice s Čeladnou tak v tabulce na první místo ztrácejí čtyři body.

Čtvrt hodiny se bojovalo převážně ve středu hřiště a mírně navrch měli spíše hosté. Ofenzivní stavidla popustila až minela Háje v obraně, po které se do tutovky probil Jakub Sittek. Jakoby se ovšem možnosti zalekl a ani z deseti kroků nedokázal poskakující balón dopravit do zcela opuštěné banky. Po chvíli proletěla nad břevnem i táhlá rána Františka Hanuse.

Ve 20. minutě o sobě dal vědět tožský střelec hostů Dao, mířil naštěstí vedle. Za chvíli se ke střele odhodlal také Richard Vaclík, který nevyzrál na brankáře Hladkého, jeho bohumínský protějšek Jakub Švrčina pak musel zasahovat proti střele Trupla. Bospor se v koncovce trápil. To dokumentoval ve 32. minutě Vaclík, jenž postupoval z úhlu sám na branku, a přestože mohl zakončovat, hledal ještě v lepší pozici Jana Nowinského. Bohužel ten na míč nedosáhl.

Podobně dopadla o pět minut později akce Sittka s Martinem Opicem, jemuž scházely milimetry k tomu, aby se prosadil, kroutící se balón se pak ještě otřel o tyč hostující brány. Ke gólu nevedly ani následující možnosti Sittka s Hanusem a ruce už domácí fandové zvedali v nastavení, kdy balón z Nowinského rohu doputoval ke Košťálovi, jeho hlavička ale skončila na tyči Hladkého branky.

Bohumínští se poprvé v historii pokoušeli s fanoušky o úvodní choreo, ale výsledek byl dost rozpačitý. Až se nabízí příměr, že zvednutí kartonů se fanouškům povedlo asi jako domácímu celku druhý poločas, v němž se na hřišti skoro nic nedělo. Stínem bylo nepříjemně vyhlížející zranění hájeckého tvůrce hry Trupla, který musel s poraněným kotníkem vystřídat v 58. minutě, a kvůli ošetřování se hodně dlouho nehrálo.

V 68. minutě musel proti střele hostujícího Janíčka zasahovat Švrčina, pak už jen ve slibné pozici minul Sittek. Rozhodčí Švec, který ve slunečném odpoledni nechal během druhé půle i dvakrát oba týmy občerstvit, nastavil pět minut. V poslední minutě prodloužené kopal roh Nowinski a jakoby spása přišla shůry – hlavička kapitána Košťála zaplula přesně do šibenice. Domácí potom přežili i poslední dva útočné výpady hostů a mohli slavit, i když tentokrát to byla velká fuška.

„Měli jsme pořádný kus štěstí, už to vypadalo, že po Vendryni doma ztratíme i s Hájem. Soupeř ale působil uvolněněji, my jsme se těžko prosazovali. Lepší byl z naší strany první poločas, kdy jsme měli dost šancí, bohužel jsme je nevyužili a po přestávce to už byla křeč,“ uvedl trenér Bosporu Marek Poštulka.

FK Bospor Bohumín – TJ Háj ve Slezsku 1:0 (0:0), branka: 90.+5 Košťál. Sestava Bosporu: Švrčina – Baculák (46. Palej), Socha, Košťál, Kalous – Sittek, Vaclík (69. Kubinski), Šiška (77. L. Poštulka), Nowinski – Hanus (80. Ferenc) – Opic (61. Jatagandzidis).

Comments are closed.