Po letním drilu je tu nedělní start divize

Nebylo tolik času na přípravu a ještě ke všemu se trénovalo v obrovských vedrech. Náročné období ale mají muži Bosporu za sebou a v neděli od 17 hodin změří doma za parkem síly v hodně ostrém divizním startu s Polankou. Svěřenci Martina Špičky chtějí navázat na svou jarní neporazitelnost, se sobotním postupem v MOL Cupu přes Havířov aktuálně drží sérii deseti soutěžních výher v řadě!

„Ale nebude to vůbec snadné. Polanka má tým delší dobu pospolu, hráči mají kvalitu, což dokázali nejen v minulém ročníku,“ uvedl trenér Bosporu Martin Špička. Loni Polanka skončila v divizi F třetí těsně za Bohumíňáky. V přípravě prohrála s Hlubinou i Novými Sady, neuspěla pak ani v poháru proti Bílovci (1:2). „To ale nic neznamená, samotná soutěž je o něčem jiném,“ upozornil kouč.

Bospor zahájil soutěžní sezónu 2022/23 vítězstvím 5:2 nad Havířovem, v pohárovém duelu ovšem přišel o vyloučeného brankáře Jakuba Kodeše. „Jsem rád, že jsme i za nepříznivého stavu, kdy jsme dvakrát prohrávali, a navíc těsně po přestávce přišli o vyloučeného gólmana, zvedli hlavu. Tým se semknul, kabina ukázala sílu. Bylo by ale dobré se takových věcí příště vyvarovat,“ řekl trenér.

Ve skvělém světle se ukázaly všechny nové tváře. Daniel Chvěja se postavil do branky a byl oporou, rychlými průniky ničil unavenou obranu soupeře Lukáš Príbela, gólem a asistencí se stejně blýsknul i Jan Klejnot. „Zatím jsme moc spokojeni se všemi,“ uvedl Martin Špička a dodal, že letní období tak hodnotí relativně pozitivně: „Příprava ukázal dobré věci, ale rovněž ty, na kterých musíme pracovat. Přesto si myslím, že na nový ročník jsme připraveni dobře.“

Favoritů na vítězství v soutěži vidí víc. „Divize F bude hodně vyrovnaná. Naskočili ambiciózní nováčci z Krnova a Břidličné, zajímavý tým bude mít Hlubina. Z vedlejší skupiny k nám přešlo silné Valašské Meziříčí, teď se mi moc líbil i Bílovec, a když bude mít zdravotně kádr v pořádku, má velkou kvalitu i Rýmařov. No, a samozřejmě bychom nahoře chtěli být také my,“ hodnotil Martin Špička.

A jaké jsou ambice bohumínského klubu? „Rádi bychom hráli na špici, do čtvrtého místa. Budeme chtít ovšem zase vyhrát každý zápas, abychom bavili sebe, lidi v klubu a především naše fanoušky, které bych tímto moc rád pozval hned na první nedělní zápas,“ uvedl trenér. Zápas s Polankou má výkop v neděli v 17 hodin, řídit jej bude Aleš Potiorek ze Stříteže.

Comments are closed.