První příprava vyšla herně, ne výsledkově

Spousta šancí, ale tragická koncovka. Tak by šlo charakterizovat první přípravné utkání nového kalendářního roku, ve kterém muži Bosporu vyrazili na umělou trávu do Bílovce. Z výhry 3:1 se radoval domácí účastník krajského přeboru, který předvedl velmi kvalitní výkon a na rozdíl od soupeře z vyšší soutěže dokázal proměňovat své příležitosti.

Třicet minut to připomínalo hru na jednu branku. Jenže Bohumíňáci pálili jednou svou šanci za druhou, a možná i to probudilo domácí celek, který se začal pak čím dál častěji osmělovat. Rázem bylo ve větrném dopoledni horko i v šestnáctce Bosporu, jenže branka do přestávky nepadla. Za hosty nastoupil i testovaný mladý krajní bek Česlavský, scházeli naopak Jakub Sittek a Richard Vaclík, pro potíže s třísly pak šel brzy ze hry Dominik Palej.

Hned po obrátce dvakrát selhala obměněná obrana a domácí zaslouženě vedli. Bospor tahal za kratší konec provazu, ale pak se znovu sestava víc sehrála a přišla tak další spousta šancí. Jen jedinou však využil František Hanus, který proměnil hezké vysunutí Vojtěcha Malysze. Místo vyrovnání pak přišla třetí trefa Bílovce, který zápas i dovedl do úspěšného konce.

„Byl to klasický první přípravný duel po soustředění. V prvním poločase jsme předvedli lepší výkon než po změně stran. Celkově jsem byl s herním projevem spokojený, hráčům bych vyčetl jedině koncovku, protože šancí jsme měli spoustu,“ uvedl trenér Martin Špička. Druhý duel přípravy odehrají Bohumíňáci ve středu 13. února od 18:30 h na umělé trávě v Horní Suché, soupeřem jim bude účastník krajského přeboru Lokomotiva Petrovice.

FK Bílovec – FK Bospor Bohumín 3:1 (0:0), branka Bosporu: 73. F. Hanus. Sestava Bosporu – I. poločas: Švrčina – Česlavský, Moskal, L. Poštulka, Malysz – Padých, Palej (24. Nadhajský), Leibl, Halaška – Latocha, Lišaník. II. poločas: Moláček – Ferenc, Leibl (60. L. Poštulka), Košťál, Baculák – Nadhajský, Kubinski, F. Hanus, Černický (66. Latocha) – M. Hanus, Latocha (60. Malysz).

Comments are closed.