Rozjetý Bospor prověří loni třetiligový tým

Čtyři zápasy v řadě bez porážky a v živé paměti čerstvá výhra na hřišti suverénního lídra divizní tabulky v Novém Jičíně. Fotbalisté Bosporu by před nedělním soubojem s loni ještě třetiligovým 1. Holickým FK Olomouc mohli sršet velikým sebevědomím, ovšem kouč Martin Špička se snaží přehnané ambice spíše krotit.

„Soutěž letos ukazuje, že to bude zase hrozně vyrovnané. Trochu ztrácejí zatím jen Viktorie Přerov a loňská štika z Ústí, ovšem do konce je ještě hodně daleko. Zatím se jasně v čele usadil Nový Jičín, ale poslední zápas, kdy jsme týmovým a charakterově silným výkonem uspěli na jeho hřišti, ukázal, že každý může opět zdolat kohokoliv,“ poznamenal trenér bohumínských fotbalistů.

Bospor momentálně trochu válčí s marodkou. Dlouhodobě schází Dominik Palej, ze sestavy vypadl Jakub Padých. Nemoc pak sužovala stopery Romana Košťála i Pavla Moskala, pro zranění ramene nedohrál v Novém Jičíně Jan Ferenc a bolavá záda vyřadila v průběhu utkání i Richarda Vaclíka. „Je toho dost, samozřejmě s takovými výpadky logicky klesá kvalita, ale snad někteří z nich budou fit,“ doufal kouč.

Olomoucký HFK loni po pěti letech sestoupil z MSFL. Začátek sezóny týmu nevyšel, a tak sportovní ředitel a bývalý ligový kouč Vlastimil Palička sáhl k trenérské rošádě. Na lavičku si stoupnul Jaromír Lukášek a Hanáci se po zlepšení dostali s 12 body na 8. místo vyrovnané tabulky. „Cíl je jasný, doma se musí vyhrávat. Pokud bychom to nezvládli, devalvovalo by to náš úspěch z Nového Jičína,“ dodal Martin Špička.

Zápas Bosporu s olomouckým HFK odstartuje poslední zářijovou neděli na hřišti Fotbalového areálu Pavla Srnička za parkem v 15:30 hodin, řídit jej bude Tomáš Kostelník z Prakšic na Uherskohradišťsku.

Comments are closed.