Duel v Havířově uzavře divizní poločas

V neděli od 10:15 hodin nastoupí muži Bosporu v nedalekém Havířově k poslednímu utkání první poloviny letošního ročníku Moravskoslezské divize E, kdy změří síly s místními Indiány. Pro tým to však nebude loučení s kalendářním rokem, která má ještě o týden později obstarat duel 16. kola na hřišti ústeckého Sokola.

V Havířově půjde znovu o okresní derby a tyhle zápasy nejen nemají favorita, ale obvykle je provází i poměrně vyhrocená atmosféra. V atraktivním fotbalovém stánku snad proběhne všechno bez zbytečných emocí, byť teď dokonce na sebe narážejí i sousedé v tabulce – domácí MFK je pátý, Bospor pak šestý pouze se ztrátou bodu.

Bohumínský trenérský tandem Marek Poštulka – Martin Kempný konečně nebude muset nuceně sahat do sestavy kvůli trestům, protože Jakub Sittek si svůj distanc už odpykal v minulých dvou kolech. „Je to hlavně o přístupu. Musíme zase zabrat jako v zápasech ve střední části podzimu. Závěr se nám zatím moc nedařil herně ani výsledkově,“ uvedl trenér Bosporu Marek Poštulka, který musel tým psychicky zvedat po první domácí porážce sezóny s nevýrazným Brumovem (2:3).

Formu ale hledal i soupeř. Když v prvním říjnovém víkendu deklasovali Indiáni na svém hřišti Dolní Benešov vysoko 5:1 a poskočili do čela tabulky, zdálo se, že budou konečně naplňovat předsezónní prognózy. Jenže od té doby jeden ze spolufavoritů soutěže nezvítězil. Prohra v Novém Jičíně 0:3, domácí remíza 2:2 se silnými Kozlovicemi, debakl 0:3 ve Slavičíně, porážka 1:2 doma s Opavou B a poslední remíza 2:2 v Hranicích dají tušit, že domácí udělají maximum pro vítězství.

Na utkání tentokrát Bospor neorganizuje autobusový výjezd, duel v Havířově pod dohledem hlavního arbitra Václava Malčánka z Olomouce začíná v neděli v 10:15 h.

Comments are closed.