O jarní premiéře definitivně ve čtvrtek

Ve čtvrtek má být definitivně jasno, zda odehraje Bospor úvodní utkání jarní části už v sobotu ve 14:30 h v Čeladné anebo vstoupí do druhé části sezóny až o týden později proti Vendryni, jak bylo v původní termínové listině plánováno. Dohrávka 16. kola by se tak uskutečnila zřejmě až v květnu. Rozhodující bude aktuální stav hrací plochy Beskydu.

Sněhová nadílka znemožnila uskutečnit utkání aktuálně třetí Čeladné s lídrem krajského přeboru v řádném termínu 12. listopadu loňského roku. Původně bylo utkání přeloženo až na 10. května, ale následně Moravskoslezský krajský fotbalový svaz rozhodl, že duel bude – prý vzhledem k zachování regulérnosti soutěže – odehrán ještě před začátkem jara.

„Sice tomu nerozumím, proč se spěchá a nehraje se až v době, která bude návštěvám na fotbale přece jen víc nakloněna, ale budiž. Musíme se přizpůsobit,“ kroutil hlavou trenér FK Bospor Marek Poštulka. Jeho názor podporuje i pohled „za humna“. Na rozdíl od nejvyšší soutěže našeho kraje třeba ve španělské lize neubral souboji o titul na regulérnosti ani fakt, že Real Madrid měl dlouho odehráno o dva zápasy méně než rival z Barcelony, a i nyní (ve druhé třetině soutěže) má pořád jedno utkání k dobru.

Zřejmě mají šéfové MS KFS ke svému rozhodnutí pádný důvod. Ve vyšších soutěžích by nic takového možné nebylo, předem daný začátek jarních bojů se ctí jako dogma. Hrát tak už 11. března v Čeladné možná nepovažují funkcionáři za pošetilost, fanoušci si ovšem o jejich odbornosti asi pomyslí své. Dá se i předpokládat, že lítá bitva pořádně zkomplikuje možnost fotbalově vyspělému Beskydu hrát doma další zápasy jara na kvalitním trávníku. Nebo že by právě to i některé jiné vlivné celky z horních pater tabulky vítaly?

Nicméně stav hrací plochy o víkendu v Čeladné byl údajně vyhovující. Předpověď počasí na tento týden pro region není příliš optimistická, nízké teploty a očekávaný déšť by trávníku asi neprospěly. Definitivní rozhodnutí má tedy padnout ve čtvrtek až poté, co hrací plochu uvidí také zástupce MS KFS. Oba celky z popředí tabulky, které by si raději zahrály fotbal na kvalitním terénu a v teple před odpovídající diváckou kulisou, ale tak nějak tuší, že je v sobotu čeká vzájemný duel, i kdyby trakaře padaly…

Bohumínští přesto mají připravenu i záložní variantu. „Pokud by se v Čeladné hrát nedalo, tak jednáme o přípravném utkání s Petrovicemi,“ uvedl sekretář FK Bospor Jozef Osvald. Duel by se tak uskutečnil zřejmě v sobotu v 10:30 hodin ve Vrbici, ovšem skutečně je to pouhá alternativa. Bospor se naopak naplno chystá na sobotní duel v Čeladné. Zdá se, že postoj MS KFS jen tak nic nezviklá.

Igor Bruzl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.