FK Bospor Bohumín-MFK Kravaře 5:0 (1:0)

V dalším mistrovském utkání naše mužstvo potvrdilo vzestupnou formu a potřetí v řadě v této jarní části zvítězilo nad posledním celkem tabulky ,který se snažil,ale na domácí mužstvo zvláště ve druhém poločase nestačil.Tímto vítězstvím se naše mužstvo dostalo na 4.místo v tabulce krajského přeboru

 

 

 

 

R JAHODA Kamil    
AR1 ŠUJAN Stanislav   Výsledek utkání: 5:0 Poločas utkání: 1:0
AR2 MUROŇ Antonín   Diváků: 250
         
DFA NITRA Jakub 82031237  
       

Sestava FK Bospor Bohumín

Č. Příjmení a jméno   Stř. ŽK ČK Br.
23
Gladiš MarekB

 
             
2
Hanus FrantišekZ

 
  78          
6
Nowinski JanZ

 
  74          
7
Kubinski Jaroslav (K)Z

 
            1
8
Kalous LukášZ

 
             
9
Poštulka PatrikO

 
  83          
10
Socha DušanZ

 
             
11
Sittek JakubÚ

 
             
15
Jatagandzidis DavidÚ

 
  71         2
16
Palej DominikZ

 
      89      
17
Kurušta LukášÚ

 
             
3
Szkuta FilipO

 
  83          
12
Górniok LukášZ

 
             
13
Šiška PetrO

 
  78          
14
Poštulka LukášO

 
  74          
19
Opic MartinÚ

 
  71         1
1
Murín MárioB

 
             

 

             
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
 

Branky:

P. Příjmení a jméno     Minuta
1 Jatagandzidis David     30
2 Kolig René Vlastní   51
3 Jatagandzidis David     59
4 Kubinski Jaroslav     66
5 Opic Martin     86
   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
         
         
         
         
         
         

 

5 thoughts on “FK Bospor Bohumín-MFK Kravaře 5:0 (1:0)

  1. Wow that was odd. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless, just wanted to say great blog!

  2. Hmm it looks like your website ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing. Do you have any points for newbie blog writers? I’d definitely appreciate it.

  3. Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Appreciate it

  4. Hello are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do you require any html coding expertise to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

  5. Hey are using WordPress for your site platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog? Any help would be really appreciated!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.