11.8.2026
Loňské úspěšné pohárové tažení Bosporu, který vyřadil dva třetiligové soupeře a stopku týmu pak vystavil až pozdější celkový vítěz MOL Cupu z Karviné, ještě mají fanoušci určitě v živé paměti. Ve středu ovšem čeká Bohumíňáky další velká výzva – v prvním kole národního poháru změří doma síly v atraktivním souboji s nováčkem druhé ligy z Třince. Zápas začíná v areálu Pavla Srnička v 17 hodin.
Domácí celek zatím prožívá úžasné léto. Svěřenci trenéra Filipa Racka suverénně zvládli všechny čtyři přípravná utkání, ve 2. předkole MOL Cupu deklasovali nováčka čtvrté ligy Kravaře na jeho hřišti 6:1 a nesmírně cennou výhru 2:0 vybojovali v pátek i v prvním divizním duelu sezóny na stadionu Hlučína, který ještě na jaře bojoval ve vyšší soutěži.
„Hlučín nám ale rozhodně ukázal svou kvalitu. V prvním poločase jsme obtížně zachytávali náběhy rychlých hráčů soupeře za naši obranu, pak jsme se s tím však srovnali, na začátku druhé půle jsme dali dvě rychlé branky a vynikajícím defenzivním výkonem jsme domácím nepovolili ani moc šancí. Tempo zápasu chytili i střídající hráči, nedostali jsme se ani pod tlak,“ řekl trenér Filip Racko.
Přitom kvůli plnění pracovních povinností Bohumínským scházel nejlepší střelec loňského soutěžního ročníku Aleš Mooc, který už bude pro pohárový duel k dispozici. „Měli bychom být kompletní,“ dodal kouč. Favoritem však bude hostující celek, který působí o dvě úrovně soutěží výš. „Třinec má kvalitu, vrátil se po suverénní sezóně do druhé ligy, a tak nás čeká určitě zatím nejtěžší prověrka. Náš tým je ovšem nažhavený, po povedené přípravě i vstupu do sezóny je nálada v kabině výborná, tak se prostě pokusíme překvapit,“ usmál se trenér Bosporu Filip Racko.
Vstupenka na atraktivní pohárové utkání je k mání za 100 korun, ženy a děti neplatí. Připraven bude i doprovodný program. „Vzhledem k tomu, že v našem areálu probíhá stavba nových šaten, rozhodli jsme se pro pohárový zápas zřídit i dočasný vstup na stadion z ulice Janáčkovy zhruba v prostoru za jednou z branek,“ dodal předseda bohumínského klubu Lukáš Fluxa.
Duel začíná v 17 hodin a bude jej řídit hlavní arbitr Jan Machálek.