Starší žáci se rozloučili v Ustroni

25.6.2026

Úspěšný tým starších žáků, který v krajském přeboru obsadil druhé místo, vyrazil na turnaj do polské Ustroně. Akce se konala v rámci evropského dotačního programu pro sbližování příhraničních oblastí a sportující mládeže.

Hrálo se za úmorného vedra na umělé trávě, tým U15 tak během prvního dne zvládl 9 zápasů po 15 minutách, druhý den pak přinesl další čtyři zápasy trvající 25 minut. Bospor zaznamenal bilanci šesti výher, stejné porce porážek a jedné remízy, což stačilo na konečné sedmé místo.

„To ale nebylo podstatné. Do turnaje jsme se dostali na poslední chvíli, nebyli jsme proto zdaleka kompletní. Někteří kluci už měli po sezóně vlastní program. Byla to ale zároveň možnost vyzkoušet nové borce ročníku 2012, kteří míří do Bohumína za fotbalem,“ řekl trenér Pavel Keprt.

Spousta kluků se tak v Polsku pomyslně rozloučila se žákovským fotbalovým věkem. „Děkujeme klubu Unie Hlubina, že nás oslovil a nabídl nám účast na tomto turnaji,“ dodal kouč Bosporu U15.

Zpět

Všechna práva vyhrazena © 2026 FK Bospor Bohumín, z.s.