Suverénní Bospor vyprovodil Jiskru čtyřmi góly

Bospor vůbec poprvé v divizním zápase získal skalp Rýmařova, navíc po suverénním a sebevědomém výkonu. Bohumíňáky k výhře nasměroval v první půli Petr Bloksch, po přestávce přidal dva góly Milan Halaška a skóre uzavřel Lukáš Príbela. Svěřenci trenéra Martina Špičky bodovali v šestém duelu v řadě a na vedoucí tandem béček Opavy a Karviné ztrácejí dál čtyři body.

První ránu mezi tyče si po zpětné přihrávce Marka Neumanna připsal Ondřej Strojek, gólman Jiskry Kameník byl ještě na místě. Na opačné straně pak pálil nad D. Furik, ovšem po čtvrthodině se skóre už měnilo. Milan Halaška narýsoval kolmici na Martina Bloksche, který trefil mezi nohy gólmana – 1:0!

Rozehrávku domácích potom málem vystihl M. Furik, na zem musel Jakub Kodeš, Kameník zase včas vyběhnul proti Halaškovi. Ve 39. minutě po centru Strojka hlavičkou přestřelil Halaška. Půli zakončil signál po trestném kopu, kdy Bloksch mohl střílet, ale ještě hledal v ofsajdu zakončujícího Halašku.

Druhá půle Bohumíňákům vyšla. Uklidnili se v 55. minutě, kdy po centru Bloksche hlavou trefil k tyči Halaška – 2:0! O chvíli později měl na hlavě další gól, ovšem po centru Neumanna vyhlavičkovali míč hosté z brankové čáry, možná mohl zakončovat ještě lépe postavený František Hanus.

Rýmařov pak ještě na chvíli zvedl hlavu. Jakub Kodeš parádně vyškrábnul ránu D. Furika, pak po rohu pokus Kneifela srazil na roh Jan Klejnot. Dvě možnosti pak měl Čikl, v první šanci hlavičkoval mimo a v 71. minutě si s jeho pokusem poradil jistě působící brankář Bosporu.

Závěru už patřil domácím. V 78. minutě Kneifel ve vápně srazil Neumanna a z nařízené penalty se Halaška podruhé v utkání nemýlil – 3:0! Skóre pak v předposlední minutě uzavřel střídající „šinkazen“ Lukáš Príbela, který pláchnul obraně a křížnou ranou o tyč uzavřel skóre – 4:0!

„Zápas nám sednul, byl to náš nejlepší výkon jara. Už od rozcvičky bylo znát, že jsme nabuzení. Na hřišti jsme chvílemi dominovali, soupeře jsme do ničeho nepouštěli, dali rychlý gól a v závěru jsme si to užili. Spadlo to z nás, předvedli jsme pěkné akce,“ řekl asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

FK Bospor Bohumín – SK Jiskra Rýmařov 4:0 (1:0), branky: 55. a 79. z pen. Halaška, 15. Bloksch, 89. Príbela. Sestava Bosporu: Jakub Kodeš – Neumann, Václavíček, Košťál, Sporysz (83. Stošek) – Klejnot, Strojek, Hanus (70. Hutyra), Noga (70. Malysz), Bloksch – Halaška (81. Príbela).