Bospor po restartu trefil na rozjetého protivníka

Jít do parku běhat nebo si zahrát se silným soupeřem? Trenér Bosporu Martin Špička po opětovném restartu aspoň krátké prosincové přípravy stál před rozhodnutím, jakou zvolí náplň tréninku. Vybral druhou variantu a ukázalo se, že to bylo vzhledem k připravenosti kádrů na jeho tým příliš. Na hřišti kombinovaného mužstva Karviné prohráli Bohumíňáci vysoko 1:7.

Bospor před duelem na umělé trávě areálu Kovony sčítal ztráty. Do hry nešli František Hanus, Roman Košťál, Milan Halaška nebo Martin Šebek, scházeli i Jan Kodeš nebo Lukáš Poštulka. Kádr tak narychlo doplnili i borci, nedávno ještě oblékající bohumínský dres, Denis Siekiera nebo zkušený Martin Hanus. To karvinská sestava byla napěchovaná, na soupisce áčka už figurují například brankář Neuman, dále také Stropek, Bielan, Čmelík, Zhelizko či Vlachovský, autor hattricku a tří asistencí.

Tomu také odpovídalo tréninkové zatížení. Zatímco domácí borci skočili do zápasu z plné přípravy, tak Bospor se v okleštěné sestavě a po dlouhé pauze spíše hledal. První půle, to byl karvinský koncert. Na brankáře Jakuba Kodeše se valil po zbytečných ztrátách míče už na vlastní polovině hřiště jeden útok za druhým a poločasové tříbrankové vedení domácího celku bylo ještě poměrně přívětivé.

Po obrátce už se začali víc osmělovat i Bohumíňáci, ovšem karvinské výpady byly efektivní. Velkou šanci měl Petr Bloksch až za stavu 0:4, trefil však jen nohy padajícího gólmana MFK. Pěknou hlavičkou pak těsně minul zařízení Mario Latocha, přesně z dobré pozice nemířil ani Martin Hanus. Když potom Latocha po další akci trefil tyč, vypadalo to, že Bosporu nebude ve středu poslední gól roku 2020 souzen, nakonec se ale v závěru po rohu prosadil Ondřej Václavíček, přesto už jen mírnil vysokou porážku.

„To domácí tempo bylo samozřejmě jinde, na naši aktuální připravenost hodně vysoké. Dalo se to asi tušit. Místo do parku jsme tentokrát prostě šli na hřišti, ale souhlasím, že sledovaný fotbalový efekt se asi nedostavil. Přesto si myslím, že má smysl se před Vánocemi potkat a ještě protáhnout těla,“ konstatoval trenér Bosporu Martin Špička.

MFK Karviná A/U21 – FK Bospor Bohumín 7:1 (3:0), branky: Vlachovský 3, Zhelizko, Holzer, Hejda, Wenglorz – Václavíček. Sestava Bosporu: Jakub Kodeš (46. Štefka) – Ferenc (46. Siekiera), Václavíček, Stošek, Malysz – Strojek, Palej (46. M. Hanus), Kubinski (68. Ferenc) – Bloksch, Latocha, Uher.

Comments are closed.