Kouč Špička: Hrát čelo? To musí být kádr širší

Od poloviny května 2018 šéfuje bohumínské lavičce karvinský trenér Martin Špička. S Bosporem zažil mnohé, ale nedohraný podzim sezóny 2020/21 může hodnotit jako jedno ze svých nejpovedenějších období v roli kouče. Během deseti odehraných kol před přerušením soutěže chvíli dokonce Bohumín vévodil divizi F, zimu však stráví na 2. příčce čtyři body za karvinským béčkem.

Podzim skončil ve fotbalových soutěžích předčasně. Vzhledem k posledním výsledkům vám pauza asi přišla vhod, přesto z toho asi jako správný sportovec radost nemáte.
Určitě ne. Sezónu jsme rozjeli hodně dobře, nakonec z toho ale před přerušením bylo druhé místo. Mrzí mě to hlavně z důvodu, že jsme měli před sebou ještě tři zápasy, dvakrát bychom se představili doma, a kdybychom zápasy s Havířovem a Rýmařovem úspěšně zvládli, tak bychom byli s podzimem hodně spokojení. Ale za takové umístění můžeme být rádi i tak…

Rozehrané to měl Bospor dokonce ještě lépe, získali jste jako jediní skalp karvinského favorita soutěže a měli pětibodový náskok v čele. Pak ovšem přišly ztráty, když vypadly některé opory ze sestavy kvůli zranění.
Je to tak. Projevilo se na nás, že někteří klíčoví hráči se načas ocitli kvůli zdraví mimo sestavu. Milan Halaška, Roman Košťál, Dominik Palej a další. Ukázalo se, že pokud bychom chtěli dlouhodobě hrát na čelních pozicích, musíme mít kádr širší. Podávali jsme kvalitní výkony, jenže když se rozpadla osa, tak nám stálost i stabilnost výkonů a následně výsledků rozhodně scházela.

Úkol pro další týdny a měsíce je tedy jasný?
Rozhodně. Potřebovali bychom získat dva kvalitní hráče. Určitě je potřeba posílit útok. Když jsme přišli o Milana Halašku, tak už jsme těch variant, jak poskládat sestavu, neměli moc. Zátěž bychom mohli i rozložit na víc hráčů. A taky bych stál o nějaký rychlostní typ na kraj sestavy. Tam jsme měli rezervy.

Co vlastně divizní týmy dělají teď? Pauza je před vámi hodně dlouhá…
Čekáme na pokyny vlády. Pokud by se povedlo nějaké rozvolnění směrem ke sportu, tak bychom určitě nechtěli jenom sedět doma. Mám v plánu, že k fotbálku nebo dalším sportovním aktivitám bychom se ještě do poloviny prosince třeba dvakrát v týdnu scházeli. Když by to nebylo o fotbale, zkusili bychom i jiné sporty, třeba hokej, florbal… Záleží ale, jak se bude vše vyvíjet.

Fotbalový Bospor nějaké „covidové“ potíže zaznamenal?
Vím, že po zápase na hřišti opavského béčka si dva hráči stěžovali na příznaky, někdo ztratil čich… Nastalo ale dvoutýdenní volno, během kterého bychom se dali dohromady. Pak bohužel přišlo už definitivní ukončení podzimní části soutěží, takže nezbývá než čekat, co bude dál.

Už máte jasno o tom, jak bude probíhat zimní příprava?
Osvědčil se nám model ze začátku kalendářního roku. Půjdeme cestou přípravných zápasů v týdnu, kdy bychom v únoru nechtěli hráče zahlcovat víkendovými duely. Proto se nehlásíme ani do žádného zimního turnaje. Zhruba devadesát procent soupeřů na utkání v týdnu máme potvrzených. Víkendy bychom do programu zařadili až od března. Záleží, kdy se začne. Hlavně, aby se soutěže rozjely…

Comments are closed.