Další kolaps. Pauza teď přichází vhod

Dva zápasy na stadionech soupeřů za sebou, dvě jasné prohry. Po nezdaru ve větrné loterii ve Frýdlantu neuspěli muži Bosporu ani na trávníku Opavy B. Domácí SFC bez asistence diváků trestal chyby soupeře a nakonec z toho byla vysoká porážka 1:5. Za normálních okolností by nikdo z nucené covidové pauzy neměl radost, Bohumíňákům ale přijde teď vhod.

Zprvu to přitom na kolaps vůbec nevypadalo, byť stále ještě chyběli kapitán Roman Košťál a zkušený Milan Halaška. Přestože domácí celek nasadil i párhráčů širšího kádru ligového áčka, nikterak velká dominance Opavy na hřišti znát nebyla. Soupeř byl sice lepší na míči, ovšem hrozil i Bospor, a tak v první velké možnosti se ocitl bohumínský Mario Latocha, jenže proti gólmanu Lasákovi neuspěl.

Rezerva Slezského FC udeřila poprvé deset minut před pauzou. Brankář Jakub Kodeš ještě po standardní situaci zlikvidoval střelu zblízka, ale domácí poslali do vápna vzápětí další centr a Rychlý zakončoval zblízka úplně sám – 1:0. Hosté se chtěli rychle nadechnout, ale místo toho si zasadili další úder sami. Po nezvládnuté útočné standardce přišel brejk a na jeho konci stál Harazim – 2:0. A aby toho nebylo málo, tak po stejném scénáři přišla další rána. Ve 42. minutě skóroval Dordić – 3:0.

V podstatě bylo po zápase. Jiskřičku naděje ještě rozfoukal Bospor v 63. minutě, kdy byl ve vyložené šanci sražen Latocha a z penalty Ondřej Václavíček zařídil snížení – 3:1! Jenže to bylo ze strany hostů skoro vše. Snaha byla, Latocha zahodil další tutovku a přišel trest, když v 70. minutě znovu dostal až moc prostoru Veselý – 4:1. Skóre utkání uzavřel o sedm minut později Celta – 5:1.

„Na rozdíl od předešlých porážek jsme tentokrát hráli relativně dobře, měli jsme i šance. Pak jsme dostali během chvilky dva góly, a to s námi otřáslo, navíc domácí nám ještě dali i gól do šatny. Ve druhé půli jsme korigovali skóre a zase měli tutovku, místo snížení nám ale domácí čtvrtým gólem odskočili, a my odpadli. Pauza nám přijde vhod,“ řekl asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

Slezský FC Opava B – FK Bospor Bohumín 5:1 (3:0), branky: 35. Rychlý, 37. Harazim, 42. Dordić, 70. Veselý, 77. Celta – 63. z pen. Václavíček. Sestava Bosporu: Jakub Kodeš – Ferenc, Václavíček, Jan Kodeš, Stošek – Uher (82. Orihel), Palej (74. Kubinski), Hanus, Strojek, Bloksch – Latocha.

Comments are closed.