Pohádka pokračuje, šestá výhra v řadě je tu!

Nepříjemná Polanka pořádně prověřila aktuální formu Bosporu, ale dobré věci se prostě nemění, a tak i po šestém utkání v divizi F máme plný bodový zisk! Zajímavý duel rozhodla parádní akce Petra Bloksche a Bohumíňáky nakonec nemusela mrzet ani neproměněná penalta ze závěru. Vedeme dál tabulku o pět bodů!

Hosté byli půl hodiny lepší na míči, Fusek se natahoval po centru z trestného kopu, ale jinak obrana Bosporu i bez zraněného Dominika Paleje ve středu zálohy pracovala perfektně. Pak ještě zahrozil bývalý bohumínský obránce Švancer, který hlavou našel náruč Jakuba Kodeše, a pak začali domácí zvedat hlavu. Ve 21. minutě po centru Jana Stoška hlavou minul Mario Latocha, kterému tentokrát nebylo přáno.

O devět minut později po nenápadném nákopu na pravou stranu uzmul míč pro sebe Petr Bloksch, vyzpovídal obránce a po průniku podél lajny přehodil gólmana hostů – 1:0! Ve 39. minutě si oba souboj zopakovali, tentokrát brankář Řehulka střelce prvního gólu vychytal a proti Latochově dorážce zasáhl na brankové čáře v poslední chvilce hostující Sostřonek.

Přestávku orámovaly rány Františka Hanuse – na konci první půle chyběla míči razance, ve druhém poločase zase nejzkušenější borec domácí sestavy neseřídil mířidla. V 61. minutě si na přihrávku Bloksche za obranu naběhl Latocha, jehož dělovka málem přerazila břevno. To už znovu Polanka držela míč častěji na kopačkách, gólman Kodeš však zůstával klidný.

V podstatě jedinou možnost hostů ve druhém poločase spálil v pádu hlavičkující Švancer, pak už hrozili z brejků jenom Bohumíňáci. V 69. minutě zmařil Řehulka další tutovku Bloksche, dorážející Latocha nepopálil znovu houštinu těl polaneckých obránců. Gólman hostů pak zázračně zlikvidoval dvojitou možnost střídajícího Martina Šebka.

V 75. minutě přišla obrovská možnost na zvýšení náskoku. Míč po tvrdé střele Jaroslava Kubinského zasáhl ruku jednoho z hostujících obránců a kopala se penalta. Jenže brankář Řehulka ránu Hanuse vystihl a míč lapil! Pět minut před koncem ještě po dalším průniku Kubinského pálil Šebek mimo, zápas pak uzavřela Latochova dělovka do tyče.

„Soupeř půl hodiny dobře napadal a my si s tím nevěděli rady. Gólem se to zlomilo, měli jsme pak ještě do přestávky dvě možnosti přidat další góly. Ve druhé půli jsme si zápas zdramatizovali sami, protože jsme jej měli rozhodnout dříve. Po zahozené penaltě jsem cítil obavy, aby se to nezvrtlo, ale zvládli jsme to,“ uvedl asistent trenéra Patrik Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FK SK Polanka 1:0 (1:0), branka: 30. Bloksch. Sestava Bosporu: Jakub Kodeš – Ferenc, Václavíček, Košťál, Stošek – Hanus (81. Malysz), Jan Kodeš (69. Kubinski), Strojek (60. Šebek) – Bloksch, Latocha (89. Palej), Halaška (18. Uher).